17°C pochmurno z przejaśnieniami

Przyssawka zamiast blokady na koło. Nowa metoda karania źle parkujących kierowców

Amerykańska Firma Barnacle Parking Enforcement stworzyła nowy rodzaj blokad dla nieprawidłowo zaparkowanych samochodów. Czy pomysł podchwycą stołeczni strażnicy miejscy? Jest interpelacja warszawskiego radnego.

Chodzi o urządzenie lekkie, poręczne i przysysające się do przedniej szyby, skutecznie zasłaniając kierowcy przednią szybę. Dodatkowo kierowca sam może zdjąć blokadę po uiszczeniu opłaty i otrzymaniu kodu. Ponadto są dużo lżejsze i zajmują w bagażniku zdecydowanie mniej miejsca niż metalowe blokady na koła. Z przymocowaną do szyby blokadą nie da się odjechać niezauważonym, bo natychmiast włącza się alarm. Przyssawkę zwraca się w ciągu 24 godzin.

Same korzyści w nowej metodzie karania kierowców źle zaparkowanych samochodów zauważa warszawski radny, Daniel Mioduszewski. Według niego nowatorski pomysł przynosi korzyści dwóm stronom: kierowcy oszczędzają czas, bo sami szybko mogą zdemontować blokadę, a strażnikom miejskim obniża koszt dojazdu do źle zaparkowanego samochodu. Radny złożył już interpelację w sprawie zakupu nowych blokad przez miasto.  

Czy tego typu blokady sprawdziłyby się w Warszawie? Produkt obecnie testowany jest w dwóch amerykańskich miastach.

 

Fot. Barnacle Parking Enforcement

Przyssawka zamiast blokady na koło. Nowa metoda karania źle parkujących kierowców komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl

Technologia, - więcej informacji