2°C pochmurno z przejaśnieniami

Rasizm w restauracji na Grzybowskiej?

Handel i usługi, Rasizm restauracji Grzybowskiej - zdjęcie, fotografia

W niedzielę, 3 grudnia Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych otzrymał zawiadomienie od pokrzywdzonego mężczyzny. Klient z Turcji został obrażony przez kelnerkę restauracji na Grzybowskiej.

Kobieta miała zwrócić się do mężczyzny słowami: „To jest Polska, a ty powinieneś mówić po polsku. Jesteś czarnuchem”. Do tego dodała gest symbolizujący wymiotowanie. Jak mówią inni pracownicy, kelnerka niezbyt dobrze posługuje się językiem angielskim i przez to pomyliła zamówienie. W tej sytuacji nie zachowała zimnej krwi i starała się przerzucić winę na klienta.

Na całe szczęście szybko zareagował właściciel restauracji, który spotkał się z Azadem i jego przyjaciółmi, przeprosił za zaistniałą sytuację i zapewnił, że nic podobnego nie zdarzy się już w przyszłości, a wobec kobiety wyciągnie najsurowsze konsekwencje.

Właściciel zwraca uwagę, że lokal znajduje się w centrum Warszawy w otoczeniu wielu firm. Blisko 40% gości restauracji to klienci zagraniczni. Dodatkowo właściciel ożenił się z Hinduską kobietą. Dlatego w lokalu nie ma miejsca na zachowania rasistowskie czy ksenofobiczne.

Rasizm w restauracji na Grzybowskiej? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl