17°C pochmurno z przejaśnieniami

Rockowe granie do poezji Kolumbów czyli warszawska "Fabryka"

Już 20 maja w Muzeum Wojska Polskiego o godz. 21 odbędzie się niezwykły koncert. Rockowe granie do poezji Kolumbów. To trzeba zobaczyć!

Zespół, który w ten nietypowy sposób przybliża nam historię to Fabryka. Kapela założona w 2004 roku w Warszawie, z inicjatywy wokalisty Sylwestra Domańskiego.

Fabryka łączy klasyczny rock z brzmieniem elektronicznym i poezją. Tworzy muzykę do własnych słów, jak i do wierszy takich poetów jak: Wyspiański, Baczyński, Gajcy, Szczepański. W dyskografii zespołu jest krążek "Rock fantastyczno-naukowy", nagrany w Izabelin Studio i mini-płyta “Coś się stało”, do tekstów bydgoskiego poety Piotra Kubiaka, poświęconych Polsce początku lat 80-tych. W październiku 2016 dzięki Narodowemu Centrum Kultury ukazała się kolejna płyta zespołu - „Sierpień”, poświęcona poezji Kolumbów, z utworami w rockowych aranżacjach odwołujących się bezpośrednio do dramatycznych wydarzeń Powstania Warszawskiego.

Obecnie Fabryka to pięciu mieszkańców Warszawy, których naprawdę warto zobaczyć i posłuchać: Sylwester Domański - wokal, Krystian Kwaśny - bębny, Wojciech Ruciński - bas, Jarek Krzyżaniak - gitary, Olek Musiałowski - klawisze.

Wstęp na koncert wolny!

Rockowe granie do poezji Kolumbów czyli warszawska "Fabryka" komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl

Koncerty - muzyka - płyty , - więcej informacji