17°C pochmurno z przejaśnieniami

Rowerowy sezon rusza w Wilanowie

Kiedy: 2017-04-22 , godzina: 08:00

Rower, Rowerowy sezon rusza Wilanowie - zdjęcie, fotografia

Już 22 kwietnia pierwsza edycja Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe w Warszawie, korzystajmy więc z pogody i trenujmy, bo czasu nie pozostało zbyt wiele. Nasz portal został regionalnym partnerem medialnym tego wydarzenia, bo jest naprawdę wyjątkowe. Na starcie tej jednej z najpopularniejszych imprez rowerowych stanie ponad tysiąc zawodników.

Najpierw kilka słów wyjaśnienia nazwy cyklu, który w tym roku może niektórych zaskoczyć: Skandia Życie TU S.A. dwa lata temu dołączyła do Vienna Insurance Group – jednej z największych grup ubezpieczeniowych w Europie. Teraz aby jeszcze mocniej to podkreślić, zmieniła się nazwa oraz identyfikacja wizualna spółki.

Jak podkreślają organizatorzy, 22 kwietnia to data, którą na czerwono w kalendarzu powinni sobie zakreślić wszyscy amatorzy kolarskiej rywalizacji. Miejsce spotkania – Wilanów – warszawska dzielnica gdzie historia łączy się z nowoczesnością i dynamicznym rozwojem miasta.

– Rozpoczęcie sezonu to zawsze moment, na który nie mogę się doczekać. W tym roku chcemy nadać rywalizacji w Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe jeszcze wyższej rangi, stąd nie tylko stawiamy na ściganie ale też specjalne niespodzianki. Poziom z roku na rok idzie do góry, więc spodziewamy się dużo walki na trasach i widowiskowych finiszów – mówi Czesław Lang, szef Lang Team’u.

Miasteczko rowerowe zaplanowano w okolicach Pałacu w Wilanowie. Stamtąd kolarze ruszą na szybką ale jednocześnie wymagającą rundę, która będzie wiodła przez Powsin i okolice Konstancina-Jeziorna. Jej znaczna część położona jest nad Wisłą na trasie jednej z najbardziej znanych ścieżek rowerowych na Mazowszu.

Startujący jak co roku mogą wybrać jeden z trzech dystansów – Mini (42 km), Medio (62 km) i Grand Fondo (82 km). Zapisy dla zawodników już ruszyły na stronie www.viennalifemaraton.pl.

Kolarze powalczą w tym roku na sześciu trasach – 22. kwietnia w Warszawie, 13. maja w Krakowie, 27. maja w Gdańsku, 1. lipca w Krokowej, 16. września w Dąbrowie Górniczej. Zwycięzców cyklu poznamy 30. września w Kwidzynie.

Rowerowy sezon rusza w Wilanowie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl

Rower, - więcej informacji