17°C bezchmurnie

Ruszyły rejsy przyrodnicze po Wiśle

Imprezy, Wydarzenia, Ruszyły rejsy przyrodnicze Wiśle - zdjęcie, fotografia

Królowa polskich rzek doczekała się swojego święta. Przyjętą w dniu 22 czerwca 2016 r. uchwałą Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2017 Rokiem Rzeki Wisły. Jednym z przykładów obchodów święta Wisły są bezpłatne rejsy przyrodnicze organizowane przez Fundację Wisła Warszawie w ramach programu „Wiślane prądy kulturalne”. Celem programu jest zainteresowanie mieszkańców Warszawy i turystów warszawskim odcinkiem rzeki, stworzenie oferty, która umożliwi aktywne i przyjemne spędzanie czasu nad wodą oraz na samej rzece. To możliwość relaksu na pokładzie motorowej, nawiązującej do historii żeglugi nowoczesnej drewnianej łodzi o nazwie „Inna Bajka”, a także poznawania lub odkrywania nieznanych dziejów Warszawy. Wszystko to w niezapomnianych okolicznościach przyrody warszawskiego odcinka nadwiślańskiego szlaku pod kierunkiem przewodnika.

Każdy rejs trwa godzinę. Łódź wypływa z Portu Czerniakowskiego, w dół rzeki, kieruje się w stronę Wału Miedzeszyńskiego, płynie pod mostami wzdłuż bulwarów wiślanych, mija Centrum Kopernik, wejście do portu praskiego i nieuregulowany, dziki brzeg Wisły objęty programem Natura 2000. Podczas rejsu można też obserwować rafę oraz wejście do dawnego portu wojennego Cytadela. Powrót do Portu Czernikowskiego.

Rejsy ruszyły 15 maja i będą trwały do września. Organizowane są dwa razy dziennie o godz. 15:30 i 17:00. W maju i czerwcu od poniedziałku do piątku, w lipcu i sierpniu od wtorku do piątku. Łódka zabiera na pokład 12 osób. Rezerwacji należy dokonywać na stronie internetowej Fundacji Wisła Warszawie.

Zainteresowanie okazało się tak duże, że do końca czerwca wszystkie rejsy zostały już zarezerwowane. Fundacja wkrótce uruchomi rezerwację na lipiec i sierpień.  

Fot. Fundacja Wisła Warszawie

Ruszyły rejsy przyrodnicze po Wiśle komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl

Imprezy, Wydarzenia, - więcej informacji