10°C bezchmurnie

Skandal w warszawskim szpitalu. Zażądali łapówki za szybszą operację [OD NASZEGO CZYTELNIKA]

Zdrowie, Skandal warszawskim szpitalu Zażądali łapówki szybszą operację NASZEGO CZYTELNIKA] - zdjęcie, fotografia

Pragnący zachować anonimowość rozmówca poinformował nas dzisiaj o skandalicznej sytuacji do której doszło w jednym z warszawskich szpitali. Prosił nas nie tylko o zachowanie anonimowość, ale również o nie podawanie nazwy szpitala o który chodzi, w trosce o swoje zdrowie. Oczywiście to szanujemy i nie podajemy szczegółów, ale pacjent powiadomił już odpowiednie organy ścigania i dysponuje nagraną rozmową z personelem szpitala.

Wyjaśniamy o co chodzi. Pacjent udał się na konieczną operację do szpitala. Zabieg miał się odbyć na początku ubiegłego tygodnia. Jednak w dzień zaplanowanej operacji usłyszał od personelu, że operacja jest przesunięta o dwa dni. Niestety po dwóch dniach operacja ponownie została przesunięta. Sytuacja powtórzyła się kolejny raz.

Zdezorientowany pacjent spytał kiedy ostatecznie odbędzie się zabieg. Na co usłyszał, że jeszcze nie wiadomo i że jeśli chce skrócić swoją obecność w szpitalu i przyspieszyć operację to „chyba wie Pan co powinien zrobić”. Odpowiedział, że nie wie. Na co usłyszał, że „no chyba wiadomo co przyśpiesza operację... trzeba porozmawiać z doktorem ….”.

Pacjent „zrozumiał” o co chodzi, trzeba „zapłacić” za operację...

Pozwolimy sobie w tym miejscu o komentarz. Nie roztrząsamy tematu czy personel medyczny zarabia za mało. Zapewne za mało, ale w sumie to nie dużo jest osób które zarabiają „za dużo”. Ale straszną rzeczą jest żerowanie na innych i żądanie od nich pieniędzy. Nie pacjent jest winny w takiej sytuacji. On jest ubezpieczony i zgodnie z prawem powinien dostać potrzebne mu świadczenia.

Oczywiście nie można generalizować i wszystkich lekarzy wrzucić do jednego worka. Na początku br. na portalu imokotow.pl opisaliśmy sytuację w której to pacjent zadzwonił do naszej redakcji z prośbą o publikację podziękowań dla jednego z lekarzy. Zobaczcie: Dramat w szpitalu MSWiA: Jerzy Ch. nie przeżyłby, gdyby nie młody lekarz i jego empatia. Jednak sytuacje w których wymuszane są pieniądze z pomoc lekarską powinniśmy piętnować, nagłaśniać i walczyć z takimi patologiami.
 

Skandal w warszawskim szpitalu. Zażądali łapówki za szybszą operację [OD NASZEGO CZYTELNIKA] komentarze opinie

  • Mateusz - niezalogowany 2017-09-29 22:22:21

    Niestety ale tak jest prawda. Opisany przypadek nie jest wyjątkiem. To jest niemal codzienność.

  • gość 2017-09-30 13:51:16

    to rzeczywiście nowina :) wlasnie wyszłam z jednego z warszawskich szpitali ,to prywatny folwark doktorów ,jak nie jestes od kogos tzn.prywatnym pacjentem doktora to sobie leż i czekaj opanujemy ból i do domu .Na operacje trzeba zaslużyć odpowiednią ilościa wizyt w prywatnym gabinecie .

  • ABC - niezalogowany 2017-10-07 14:27:25

    Anonimowy pacjent, anonimowy szpital. I nikt mu nie powiedział, tylko on "zrozumial". Wyczuwam tzw. trzeci rodzaj prawdy. tj. g***o prawdę.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl