3°C mgła

Sklepik z pamiątkami Pani Ireny

Ludzie PKiN, Sklepik pamiątkami Ireny - zdjęcie, fotografia

W Pałacu Kultury i Nauki, na dole, przy windach znajduje się sklepik z pamiątkami, który prowadzi Pani Irena.

"W sklepiku mam pamiątki, upominki, zabawki, książki, folklor polski, troszkę jest takich wyrobów ludowych, dużo różnych rzeczy - dla każdego coś" - opowiada o asortymencie Pani Irena.

"Różni ludzie zwiedzają Pałac, są to i dzieci i młodzież, ludzie starsi, turyści zagraniczni, krajowi i Warszawiacy też" - mówi - "Sklepik prowadzę już długo, bo od kilku lat" - dodaje.

"We wszystkich państwach są tarasy widokowe. Wjeżdżamy i patrzymy na panoramę. Tutaj w Pałacu jest to jedyne miejsce w Warszawie skąd widać te panoramę. A co widać, to widać już nowoczesną Warszawę" - dzieli się swoimi wrażeniami kobieta - "Ja na taras widokowy nie wjeżdżam rzadko, ale wjechałam kiedyś jak budowany był Stadion Narodowy. Powstało wtedy dużo budynków charakterystycznych dla Warszawy i robi wrażenie ten widok, kiedy patrzy się z góry. I szczególnie oświetlona, latem, kiedy jest ciepło - można sobie z przyjemnością kawkę tam wypić, przynajmniej ja" - śmieje się Pani Irena, która w Warszawie mieszka 40 lat i mówi o sobie, że jest Warszawianką z wyboru. 

"Dla mnie Pałac jest miejscem, w którym są trzy teatry, z których na bieżąco korzystam i to jest dla mnie ważne. Głównym powodem dla którego chciałam mieszkać w Warszawie i mieszkam w Warszawie było to, że jest tu dużo teatrów. Tutaj jest gdzie wyjść, a ja kocham teatr" - opowiada - "Teatr i Opera Narodowa to są takie miejsca, w których mogę bywać co sobotę. Tutaj w Warszawie jest to możliwe. I tak się złożyło, że mój mąż też lubił chodzić do teatrów, a tu mieliśmy gdzie wyjść, więc tu się przeprowadziliśmy".

Przepiękny, kolorowy sklepik Pani Ireny to obowiązkowy punkt, kiedy odwiedzamy Pałac. A przemiła Pani Irena wszystkich gorąco do siebie zaprasza.

 

#LudziePKiN

 

Sklepik z pamiątkami Pani Ireny komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl