5°C mgła

Sławomir Antonik: Patryk Jaki kłamał podczas debaty na stadionie Legii?

Wybory samorządowe 2018, Sławomir Antonik Patryk kłamał podczas debaty stadionie Legii - zdjęcie, fotografia

Szerokim echem odbija się debata prezydencka, która odbyła się na stadionie Legii Warszawa. Dziewięciu kandydatów na prezydenta Warszawy prezentowało swoje programy i wizje, aby uzdrowić lokalny sport.

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości, Patryk Jaki, powiedział wczoraj, że Opole jest pierwszym miastem w Polsce, jeśli chodzi o wydatki na sport i wydało na ten cel ponad 5% budżetu w latach 2015-2017. Kandydat Bezpartyjnych Samorządowców, Sławomir Antonik ,postanowił to sprawdzić:

- Nieprawdą jest to, co powiedział na wczorajszej debacie Patryk Jaki, że 5 proc. budżetu miasta Opole jest wydawane na sport. Nasi eksperci sprawdzili budżet tego miasta; wydaje ono 3 proc. na sport, z czego aż 1 proc. jest wydawany na budowę boisk, zapewne również przyszkolnych – skomentował wczorajszą debatę S. Antonik.

Czy w trakcie tej prawie dwugodzinnej debaty padło więcej wprowadzających w błąd opinię publiczną wypowiedzi, które świadomie lub nieświadomie serwowali nam kandydaci? Należy się spodziewać, że tak było. S. Antonik zechciał to sprawdzić, bo mu na tym zależalo jako kontrkandydatowi Jakiego. Ale czy wyborcy mają tyle motywacji i samozaparcia (nie mówiąc o urzędniczym aparacie), aby sprawdzać każdego prawiącego duby smalone kandydata?


Sławomir Antonik: Patryk Jaki kłamał podczas debaty na stadionie Legii? komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-10-05 10:13:17

  Nie obchodzi mnie ile Opole wydaje niech sprawdzi ile wydaje Warszawa. To go nie obchodzi? To po co kandyduje?

 • Gość - niezalogowany 2018-10-06 07:30:18

  A gdzie JKM i Potocki?

 • Judoka - niezalogowany 2018-10-06 22:46:15

  Wreszcie ktoś mówi "kłamie" a nie mija się z prawdą, mówi postprawde, albo qurw... mówi alternatywne fakty. Patryk kłamie i kropka.

 • Gośćciuwa - niezalogowany 2018-10-07 11:44:19

  Zapatrzeni w Patryka - on kłamie, mija się z prawdą bo prawda jest nie wygodna.Tak jak Sasin powiększał Warszawę tak Jaki powiększał Opole .Zapytajcie wiec " szczęściarzy" z podopolskich gmin.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl