5°C mgła

Sławomir Antonik: Warszawa nie może zamykać się w swoich granicach!

Polityka, Sławomir Antonik Warszawa może zamykać swoich granicach! - zdjęcie, fotografia

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Bezpartyjnych Samorządowców poruszono wiele kwestii związanych z przekształceniem Warszawy w nowoczesną metropolię, usprawnieniem pracy urzędów miejskich, a także ze zmianą funkcjonowania budżetu partycypacyjnego.

„Warszawa nie może zamykać się w swoich granicach! Powinna pełnić rolę metropolitalną i tym samym służyć wielu okolicznym gminom na Mazowszu.” – rozpoczął Sławomir Antonik, kandydat Bezpartyjnych na urząd Prezydenta Warszawy.

„Najistotniejszym i nowym elementem powinny być parkingi metropolitalne. Będą one lokalizowane wzdłuż tras dojazdowych do Warszawy, tak by obywatele mogli się przesiąść ze swoich samochodów, czy innych pojazdów do autobusów i pociągów by wygodnie i szybko dojechać do Warszawy i nie stać w korkach.” – kontynuował Antonik.

Każdego ranka, do ruchu ulicznego stolicy włącza się około 500 tys. samochodów spoza Warszawy, co w znacznym stopniu zwiększa częstotliwość występowania korków.

Wśród gości dzisiejszej konferencji prasowej pojawili się kandydaci na radnych do Sejmiku Mazowieckiego: Joanna Kobryń, Ludwika Chewińska i Bogdan Żmijewski.

„Wszyscy jesteśmy Bezpartyjnymi Samorządowcami. Ustaliliśmy, że pierwszym efektem tej współpracy powinien być metropolitalny system transportu publicznego.” – zakończył Sławomir Antonik.

„To inicjatywa warta poparcia. Myślę, że możemy na jej realizację uzyskać dotację z Unii Europejskiej, bo ma ona charakter systemowo prorozwojowy.” – dodała Joanna Kobryń

„Uważam, że w dofinansowanie tej cennej inicjatywy powinien włączyć się Sejmik Mazowiecki. To duże wyzwanie finansowe i organizacyjne, ale działając razem jako Bezpartyjni damy radę.” – powiedziała Ludwika Chewińska.

„Mam nadzieję, że inni radni, głównie partyjni, pójdą po rozum do głowy i poprą ten pomysł, rezygnując ze swoich nierozsądnych pomysłów patrzenia tylko na komunikację w Warszawie. To błąd i brak logiki, skoro połowa samochodów na ulicach Warszawy jest z okolicznych gmin.” – zakończył Bogdan Żmijewski.

Sławomir Antonik zapowiedział, że w dniu jutrzejszym Bezpartyjni oficjalnie złożą autorski projekt ustawy, która zmieni ustrój stolicy. Projekt zakłada przekształcenie dzielnic w gminy metropolitalne, a miasto w jednostkę metropolitalną, wykonującą zadania powiatowe i ogólnomiejskie  w sferze komunikacji i infrastruktury technicznej.

Bezpartyjni proponują również usprawnienie działania urzędów miasta poprzez cyfryzację zakrojoną na większa skalę niż do tej pory, aby możliwie jak najbardziej poprawić jakość obsługi obywateli.


Sławomir Antonik: Warszawa nie może zamykać się w swoich granicach! komentarze opinie

  • Bior - niezalogowany 2018-09-21 06:34:25

    Kiedyś było "cały Naród buduje Warszawę", teraz mamy nową wersję "cały Naród pracuje w Warszawie"... Naprawdę tak ma być?

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl