5°C mgła

Spalarnia śmieci dla Warszawy. Czy naprawdę możemy na nią liczyć w najbliższym czasie?

Kiedy: 2018-09-29 , godzina: 07:00

NEWS, Spalarnia śmieci Warszawy naprawdę możemy liczyć najbliższym czasie - zdjęcie, fotografia

Sławomir Antonik, kandydat Bezpartyjnych na prezydenta Warszawy, burmistrz Targówka, o budowie spalarni w jego dzielnicy. Zapowiadana jest od lat. Trwa jakaś batalia, a co o niej wiadomo? Niewiele... Dzieje sie coś?

- To nieprawda, że nic się nie dzieje. Dzieje się sporo. Ty;lko my, w dzielnicy, nie jesteśmy powiadamiani o działaniach miasta; spółka jakaś realizuje projekt, a my nie poznaliśmy nawet sposobu finansowania ani jego przebiegu. Do pewnego momentu były ruchy, tłumaczenia, a potem nagle nastała długa cisza. I nagle z mediów dowiaduję się, że coś przyśpieszyło. 

Bezpieczeństwo i komplikacje 

- Są spore zastrzeżenia, co do wybranej technologii. Na świecie funkcjonują różnorodne technologie, a przekonanie, że ta jest najlepsza i najzdrowsza, wcale nie dotarła do mieszkańców. Nie wiemy wielu rzeczy, na początku zgłaszano wątpliwości, ale bez odzewu. Działamy w interesie mieszkańców, miasto musi mieć taki zakład. Jednak, czy powinien on znajdować się na Targówku? Co z układem drogowym, z odbiorem popiołów? Sytuacja jest skomplikowana od początku. To pokazuje, jak działają władze w Warszawie. Ci, co mają dbać o lokalne interesy, mają - jak widać - niewielki wpływ, skoro nie mają dostępu do potrzebnych wiadomości. 

Współpraca z mieszkańcami 

- Warszawa ma swoje ułomności, ustrój miasta nie jest najzdrowszy i w niektórych momentach nie da się z tym żyć. Chcemy to odwrócić. My, Bezpartyjni Samorządowcy, wychodzimy z pomysłem, aby realizować to wszystko, słuchając mieszkańców i tłumacząc im nasze działania. Nie można stawiać ich przed faktem dokonanym, tak jak w wypadku tej spalarni, która może mieć istotny wpływ na ich stan zdrowia. 

 

 

 


Spalarnia śmieci dla Warszawy. Czy naprawdę możemy na nią liczyć w najbliższym czasie? komentarze opinie

  • Karl - niezalogowany 2018-10-01 00:05:55

    Wszystkie większe miasta mają nowoczesne spalarnie a przez jakieś przepychanki w Warszawie nie ma... A właśnie u nas ma być jedna z najbardziej 'eko' w UE

  • observer - niezalogowany 2018-10-07 00:18:48

    zgoda w 100%! chcielibyśmy oddychać w miastach tak czystym powietrzem jakie 'produkują' budowane teraz spalarnie, niektórzy zapominają że w porównaniu do działających już spalarni w UE które i tak spełniają wysokie normy to u nas budowane są jeszcze lepsze, chociaż taki plus opóźnienia i nadrabiania

  • viki - niezalogowany 2018-10-10 00:29:24

    Im szybciej tym lepiej bo zaraz BYŚ zrobi większą kompostownię niż Radiowo i zasypie nas syfem z całego Mazowsza

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl