7°C słabe opady deszczu

Sportowe Anioły Biznesu

Organizacje NGO , Sportowe Anioły Biznesu - zdjęcie, fotografia

Za nami Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej i w Lekkiej Atletyce , przed nami Finał Ligi Światowej i Olimpiada. Sport jest obecny w naszym życiu, a sukces sportowe budują naszą tożsamość i pokazują, jak rywalizacja sportowa buduje jedność narodową. To współzawodnictwo to synonim wojny. Zwyciężamy umiejętnościami i sercem, wolą walki. Wygrane mają znaczenie w budowaniu wartości marketingowych, ale przede wszystkim dumy narodowej, której policzyć się nie da.

Wszyscy widzimy sukcesy, cieszymy się, nie zastanawiając się, jakie koszty zostały poniesione. Poza indywidualnym zaangażowaniem zawodników, to proces wymagający wielkich nakładów finansowych. Często oburzamy się, że firmy, szczególnie z kapitałem Skarbu Państwa, angażują się w sport. Jeżeli to wsparcie dotyczy sportu profesjonalnego znajduje się wielu krytyków. Trzeba przecież wspierać sport dzieci i młodzieży. Błąd!

Polski sport to obraz wieloletnich zaniedbań w zarządzaniu. Struktury stowarzyszeń, które odpowiadają za zarządzanie nie przystają do obecnych czasów, a te które mają charakter profesjonalny, spółki akcyjne, w większości tylko z nazwy są profesjonalne. Polski sport nie ma systemów długofalowego finansowania, co nie daje gwarancji długofalowych sukcesów.

Związki sportowe oraz kluby potrzebują szkolenia w zakresie długofalowego profesjonalnego zarządzania. Kibic, jako największa wartość dyscypliny i klubu, jest najbardziej nie wykorzystanym elementem finansowania sportu. Zrozumienie potrzeb kibiców to klucz do sukcesu.

Sport to inwestycja. Tak powinna być też traktowana przez firmy z kapitałem Skarbu Państwa. Mądra strategia połączona z edukacją zbuduje długofalowe finansowanie polskiego sportu. Długofalowe sukcesy sportowe i dumę narodową. Czy będą to pierwsze Sportowe Anioły Biznesu?     


 

Sportowe Anioły Biznesu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl