7°C słabe opady deszczu

Sprzęt rowerowy

Blog, Sprzęt rowerowy - zdjęcie, fotografia

Kupno roweru nie jest prostą kwestią. Znanej marki, czy za mniejsze pieniądze? Do jazdy po asfalcie, czy górski? Z dodatkami, czy w wersji podstawowej? Czy najlepiej podróżować w odzieży rowerowej a może zwykłej? To tylko niektóre z pytań, na które odpowiedzieć musi każdy kolarz-amator. Przesadnie tani sprzęt, zwłaszcza dla osoby dużo jeżdżącej, będzie niekończącym się źródłem wydatków. Mocno zużywające się części, nagłe łapanie gum, comiesięczne odwiedziny w serwisie - taki sprzęt może więc okazać się kosztowniejszym w eksploatacji od tego za który trzeba drożej zapłacić. Warto mieć tego świadomość. Polecamy: okulary sportowe
Ile więc najlepiej przeznaczyć gotówki? Jeżeli rower ma być nieużywany, a także służyć jedynie w weekendy to około 1000 złotych absolutnie wystarczy. Natomiast użytkowany wcześniej rower bezproblemowo nabyć można nawet za 100 złotych. Należy też nadmienić o bardzo istotnej cesze miłośnika roweru, mającej przełożenie na przedział cenowy roweru – masie cyklisty. Jeżeli jest to postawny mężczyzna, rower powinien być solidniejszy, a przez to kosztowniejszy. Mimo to lepiej wydać więcej i nie przejmować się częstymi naprawami. Nabywając jednoślad, warto zwrócić uwagę na jego wyposażenie – akcesoria rowerowe są niezwykle ważne i wpływają na komfort (a nierzadko też życie) kierującego. Błotniki, koszyk na bidony - to absolutna podstawa. Warto pomyśleć również o mierniku trasy oraz kalorii.
Istotna jest ponadto garderoba, począwszy od bielizny, która powinna pochłaniać zapach oraz redukować idealną temperaturę. Strój musi być przylegający, by nie spowalniać ruchów i nie być przyczyną spowalniania rowerzysty. Spodnie muszą dodatkowo mieć specjalną ”pieluchę”, asekurującą przed skaleczeniami pachwiny rowerzysty. Garderoba i akcesoria rowerowe są tak samo ważne jak sam rower. Decydują o komforcie jazdy. Warto kupić je w odpowiednim punkcie takim jak np. sklep internetowy Bikecod z siedzibą w Bielsko-Białej.

Sprzęt rowerowy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl