17°C pochmurno z przejaśnieniami

Strajk pracowników Biedronki 2 maja!

Handel i usługi, Strajk pracowników Biedronki maja! - zdjęcie, fotografia

Wszystko wskazuje na to, że 2 maja nie zrobimy normalnie zakupów w marketach sieci Biedronka i innych (nazw na razie nie znamy). Związki zawodowe planują na majówkę strajk włoski.

Strajk włoski to nic innego jak skrajnie drobiazgowe wykonywanie obowiązków przez pracowników prowadzące w efekcie do blokady działania zakładu pracy, w tym przypadku sklepów. Ostatni głośny w Polsce odbył się w czerwcu. Wówczas przeprowadzili go celnicy szczegółowo sprawdzając pojazdy na granicach, co doprowadziło do gigantycznych kolejek. Teraz, 2 maja z "zakorkowaniem" musimy liczyć się w sklepach.

Oficjalnie mówi się już o sieci Biedronka. Jej pracownicy należą do związków WZZ Sierpień 80 oraz NSZZ Solidarność 80. Łącznie do związków należy około 4 tys. osób.

W akcję planują włączyć też inne sieci - kilka zagranicznych marek i jedna polska. Na razie jednak wstrzymywane są informacje o których konkretnie sklepach mowa, aby uniknąć nacisku ze strony pracodawców.

Protest spowodowany jest zbyt niskimi wynagrodzeniami, niewystarczającą liczbą pracowników, a co za tym idzie nadmiarem obowiązków.

 

 

 

foto: biedronka.pl

Strajk pracowników Biedronki 2 maja! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl

Handel i usługi, - więcej informacji