21°C bezchmurnie

Światowe Dni Młodzieży w Polsce, to odnowa myślenia o zmianie świata na lepsze.

Religia - kościoły - święta, Światowe Młodzieży Polsce odnowa myślenia zmianie świata lepsze - zdjęcie, fotografia

Od kilku dni przeżywamy wraz z młodymi z całego świata spotkania z Papieżem Franciszkiem, wspominamy często kardynała Karola Wojtyłę, św. Papieża Jana Pawła II. i próbujemy jak najlepiej zrozumieć sens pojęcia miłosierdzia bożego i miłosierdzia ludzkiego. Jakie przejawy miłosierdzia mogą pojawić się w moim, twoim, naszym postępowaniu wobec innych?

Muszę przyznać, że nie podchodziłem na początku z wielkim entuzjazmem do wizyty Papieża Franciszka, bo nie spodziewałem się wielkich jej efektów. - Kto mógłby bowiem dorównać naszemu duchowemu przywódcy JP II?... A jednak! - Z dnia nadzień, proste słowa Papieża Franciszka, ale jakże ważne dla zrozumienia siebie i świata, zmieniały moje stereotypy myślenia o Nim i Jego posłaniu - o Jego możliwościach docierania do młodych serc i głów, choćby najbardziej rozkojarzonych życiowo. Tym bardziej, że Franciszek nie zrobił nawet jednego gestu, żeby się przypodobać rozbawionej młodzieży, a wręcz odwrotnie, mówił za każdym razem o rzeczach poważnych, przykrych, a nawet bolesnych.

Dwa główne przesłania zapadły głęboko w moje serce i pamięć:

1. skierowane przede wszystkim do młodzieży: nie bądźcie młodymi emerytami, nie spędzajcie najlepszych lat waszego życia na kanapie; wierzcie w możliwości zmian tego świata na lepsze, bo właśnie Wy możecie tych zmian dokonać!

2. skierowane do wszystkich, także, a może przede wszystkim, do rządzących: okażcie miłosierdzie potrzebującym, nie bójcie się ryzyka kontaktu z obcymi, chorymi, niepełnosprawnymi. Pomagajcie słabszym. I to nie w teorii, a konkretnie, w praktyce każdego dnia.

OBYŚMY JAK NAJWIĘCEJ Z TEGO PAPIESKIEGO APELU ZROZUMIELI I WNIEŚLI DO SWOJEGO ŻYCIA!

PS. Dzięki Papieżowi poczułem się o wiele młodszy... zawsze wierzyłem i wierzę, że nie tylko młodzi, ale też i starzy mogą zmieniać świat na lepsze - wystarczy przeczytać moje poprzednie wpisy - STARZY, LECZ MŁODZI DUCHEM! - Ciekawe jak to przesłanie zmieni aktywność w naszym wspólnotowym środowisku?...  

Światowe Dni Młodzieży w Polsce, to odnowa myślenia o zmianie świata na lepsze. komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl