14°C bezchmurnie

Święta, Święta i… Trzech Króli!

Religia - kościoły - święta, Święta Święta Trzech Króli! - zdjęcie, fotografia

Dopiero co ochłonęliśmy po Bożym Narodzeniu, Sylwestrze i Nowym Roku, a już jutro w kalendarzu kolejne święto. 6 stycznia obchodzimy święto Trzech Króli. Z tej okazji orszaki przejdą ulicami 644 polskich miast i miasteczek, w tym warszawskim Krakowskim Przedmieściem. Odbędą się też w 16 zagranicznych lokalizacjach.

Tegorocznej edycji będzie przyświecało hasło „Bóg jest dla wszystkich”. Oprócz religijnego wymiaru tego dnia, uczcimy również 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

Orszak ruszy o godzinie 12:00 z placu Zamkowego. Rozpocznie się kolędą „Bóg się rodzi”, do której dodano nową zwrotkę. Będzie to zwyciężczyni konkursu poetyckiego Fundacji Orszak Trzech Króli. Po modlitwie odprawionej przez kardynała Nycza orszak wyruszy w drogę.

Orszakowi będą towarzyszyć różnorodne atrakcje, w tym: taniec z szarfami, taniec chińskiego smoka, atak diabłów na orszak oraz musztra Legionu Rzymskiego. Oprócz tego, podczas wędrówki Królów do Stajenki uczestnicy zobaczą upadek pierwszych ludzi, zmagania dobra ze złem, miną dwór Heroda i gospodę, spotkają też Chóry Anielskie i przekroczą Bramę Anielską prowadzącą do Jezusa.

Na zakończenie na placu Piłsudskiego chór Centrum Myśli Jana Pawła II oraz warszawscy studenci zaśpiewają kolędy. Oprócz sceny na placu staną zagrody ze zwierzętami,  a wśród nich znajdą się wielbłądy i alpaki.

Z tej okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę wszyscy wspólnie odtańczą poloneza.

Święta, Święta i… Trzech Króli! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl