15°C bezchmurnie

Święto kina w Warszawie. 13 października rusza Warszawski Festiwal Filmowy

Kiedy: 2017-10-13 , godzina: 09:30

Filmy - premiery - kina, Święto Warszawie października rusza Warszawski Festiwal Filmowy - zdjęcie, fotografia

Warszawski Festiwal Filmowy, znany wcześniej pod nazwą Warszawski Tydzień Filmowy, odbywa się od 1985 roku. Przez Międzynarodową Federację Stowarzyszeń Producentów Filmowych zaliczany jest do czternastu najważniejszych festiwali filmowych na świecie obok Berlina, Cannes czy Wenecji.

Tegoroczna edycja potrwa 10 dni. Rozpocznie się w piątek, 13 października, zakończy w niedzielę 22 października. Widzowie będą mieli okazję obejrzeć 247 filmów z całego świata. Seanse odbywają się w Kinotece (PKiN) oraz Multikinie (Złote Tarasy), w sumie w dziewięciu salach po pięć seansów dziennie. Pierwszy seans rozpocznie się o godz. 9:30, ostatni, o 21:30. Filmy będą wyświetlane z polskimi i angielskimi napisami, z wyjątkiem pokazów podczas Rodzinnego Weekendu Filmowego, wówczas napisy będzie czytał lektor.

W ramach Warszawskiego Festiwalu Filmowego odbywa się pięć sekcji konkursowych: Konkurs 1-2, Konkurs Międzynarodowy, Konkurs Filmów Dokumentalnych, Konkurs Filmów Krótkometrażowych i Konkurs Wolny Duch oraz pięć sekcji nie konkursowych: Najlepsze Polskie Filmy Krótkometrażowe, Rodzinny Weekend Filmowy, Pokazy Specjalne, Odkrycia oraz Polska Klasyka. Według Regulaminu, czterech zwycięzców Konkursu Filmów Krótkometrażowych może ubiegać się o nominację do Oskara.

Najtańsze są seanse rozpoczynające się do godz. 14:00. Na późniejsze godziny trzeba już zapłacić 20 zł.

 

 

Święto kina w Warszawie. 13 października rusza Warszawski Festiwal Filmowy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl