13°C zamglenie

Święto miłośników whisky ponownie odbędzie się w Warszawie

Kiedy: 2017-10-13 , godzina: 17:00 | Gdzie: Sangate Airport Hotel

  • Whisky Live Warsaw
    Whisky Live Warsaw
  • Whisky Live Warsaw
    Whisky Live Warsaw
  • Whisky Live Warsaw
    Whisky Live Warsaw

W październiku Warszawa po raz kolejny zanurzy się atmosferze bursztynowego trunku. Zbliżająca się, 4. edycja festiwalu Whisky Live Warsaw, która odbędzie się w dniach 13-14 października w Sangate Airport Hotel to prawdziwe święto wszystkich miłosników whisky oraz osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z alkoholami typu PREMIUM. Blisko 80 wystawców z 20 krajów, zaoferuje ponad 500 gatunków whisky do degustacji. Spora część z nich będzie bezpłatna.

Festiwal to nie tylko degustacja whisky, ale również możliwość spotkań z zagranicznymi ekspertami, master blenderami, global ambasadorami oraz przedstawicielami zagranicznych destylarni. Dla miłośników dobrego jedzenie przygotowano Zatokę Smaku, a w niej warsztaty kulinarne, pokazy live cookingu oraz food pairingu (popularnego ostatnio parowania potraw z whisky) z udziałem najlepszych szefów kuchni w kraju. Planowane są również sesje Masterclass, szkolenie na temat inwestowania w whisky oraz liczne konkursy i warsztaty dotyczące kultury picia brunatnego trunku.

 W tym roku życie festiwalowe skupi się na głównej scenie, zlokalizowanej w centralnym miejscu Whisky Live Warsaw. Organizatorzy przygotowali bogaty program wydarzeń. Odbędą się spotkania z uznanymi autorami książek o whisky. Ingvar Ronde opowie o tegorocznym wydaniu „Whisky Yearbook 2017” – obowiązkowej pozycji każdego miłośnika tego trunku. Z kolei Dominic Roskrow pojawi się w Warszawie z najnowszą edycją zaktualizowanej przez siebie, kultowej pozycji wydawniczej autorstwa nie żyjącego już Michaela Jacksona - Michael Jackson’s Malt Whisky Companion. Obie książki będą do nabycia w sklepie festiwalowym. Na scenie odbędzie się również szereg prezentacji, wykładów oraz rozmów na temat whisky. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, w ramach zakupionego biletu. Grono zagranicznych gości uzupełni Georgie Bell - globalny ambasador marki Bacardi, znana w środowisku miłośników alkoholi typu Premium jako „miss whisky”.

Z innych atrakcji, warto napomknąć o Stacja Dram - stoisku z unikatowymi, wiekowymi, limitowanymi butelkami oraz możliwością nabycia ich próbek w małych, przygotowanych przez organizatora buteleczkach. Z kolei Strefa Relaksu to przestrzeń dla tych, którzy po degustacjach zechcą zaczerpnąć oddechu i nabrać siły przed odwiedzeniem kolejnych stanowisk. O tym, że whisky dobrze smakuje nie tylko z lodem czy colą przekonamy się w specjalnych cocktail barach. Nowością będą stoiska z szeroką ofertą cygar, zaś w sklepie festiwalowym sprzedawane będą wszystkie dostępne na stoiskach alkohole w niższej cenie (o 23%). Każdy uczestnik otrzyma bezpłatny kieliszek przy wejściu na wydarzenie. 

Więcej informacji o festiwalu znajduje się pod adresem www.whiskylivewarsaw.com .

Święto miłośników whisky ponownie odbędzie się w Warszawie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl