-1°C pochmurno z przejaśnieniami

Święto Niepodległości: program obchodów w dniu 11 listopada 2018 roku.

Imprezy, Wydarzenia, Święto Niepodległości program obchodów listopada - zdjęcie, fotografia

Warszawski program obchodów stulecia odzyskania niepodległości, który przygotowany został na 2018 rok, składa się z wielu wydarzeń, które mają na celu uhonorowanie zwycięstwa i przypomnienie o wywalczonej wolności.

Uroczystości programowe odbywać się będą przede wszystkim 11 listopada bieżącego roku. Żeby w specjalny, piękny sposób uczcić stulecie odzyskania niepodległości, organizowane są liczne akcje, wystawy, koncerty oraz spotkania. 

Harmonogram Święta Niepodległości 2018: 

Początek głównych obchodów święta zaplanowany jest na godzinę 12.00. Nie zabraknie uroczystej defilady historycznej z udziałem pododdziałów Wojska Polskiego i grupy rekonstrukcji historycznych, które w poprzednim roku wyruszyły z placu Piłsudskiego. Dokładną rozpiskę elementów planowych programu można zobaczyć poniżej: 

  • Godz. 9.00 - Prezydent RP Andrzej Duda weźmie udział w Mszy Świętej w Świątyni Opatrzności Bożej w stolicy, podczas której nastąpi zapalenie Świecy Niepodległości. Po nabożeństwie, na terenie obok Świątyni, będzie miało miejsce symboliczne odsłonięcie tabliczek przy dębach, które posadzone zostały dla upamiętnienia Ojców Niepodległości. 
  • Godz. 12.00 - W całej Polsce i w wielu miejscach na świecie, w ramach akcji "Niepodległa do hymnu" będziemy śpiewać hymn państwowy. Na placu im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie zacznie się ceremonialna Odprawa Wart przy Grobie Nieznanego Żołnierza. 
  • Godz. 14.00 - na Zamku Królewskim odbędzie się obrzęd pośmiertnego nadania najwyższych polskich odznaczeń, tj. Orderów Orła Białego dla 25 wybitnych Polaków, którzy przysłużyli się polskiej niepodległości. 

Inne uroczystości:

Prócz oficjalnych obchodów 100-lecia odzyskania polskiej niepodległości, w sobotę (10 listopada) oraz w niedzielę (11 listopada) odbędą się inne widowiska. Będą to np. Koncert dla Niepodległej bądź Niepodległa do Hymnu, a nawet Festiwal Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu (rozpocznie się o godz. 13.00). 

Szczegółowe informacje na temat poszczególnych wydarzeń towarzyszącym zamieszczane będą w kolejnych artykułach. 


Święto Niepodległości: program obchodów w dniu 11 listopada 2018 roku. komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl