7°C słabe opady deszczu

Sypią się mandaty - wciąż palimy śmieciami [ZDJĘCIA]

Z jednej strony narzekamy na smog, a z drugiej wciąż sami pogarszamy jakośc naszego powietrza. Pomimo wielu apeli wiele osób w piecach spala śmieci. Co gorsza, są to odpady chemiczne, więc zatruwające całą okolicę. Straż miejska od poczatku sezonu grzewczego prowadzi kontrole i wyłapuje trucicieli. Niestety, wiciąż ich nie brakuje.. Wystarczy popatrzeć na zdjecia aby wyobrazić sobie jak po spaleniu takich odpadów wygląda nasze powietrze które wdychamy codziennie.

W ostatnich dniach w czasie dwóch kontroli wystawiono aż pięć mandatów. Podczas czynności w warsztacie na Pradze Południe okazało się, że spalane tam są kable i inne groźne dla zdrowia odpady. Poza tym magazynowano tam odpady bez zezwoleń. 

- Drugi z warsztatów znajdował się na terenie Targówka. Właściciel do ogrzewania pomieszczeń warsztatowych używał pieca na zużyty olej silnikowy. Strażnicy nakazali aby bezzwłocznie zaprzestano używania tego pieca. W trakcie dalszych czynności ustalono, że wśród odpadów komunalnych znajdują się odpady pochodzące z działalności warsztatowej. Właściciel został ukarany dwoma mandatami - relacjonuje straż miejska.

 

 

 

źródło: SM

Sypią się mandaty - wciąż palimy śmieciami [ZDJĘCIA] komentarze opinie

  • 100 + energii - niezalogowany 2017-12-13 08:53:35

    Szykuje się wiele milionów mandatów... biznes.onet.pl/wiadomosci/energetyka/ubostwo-energetyczne-w-polsce/fjegmf

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl