21°C bezchmurnie

Szansa dla pacjentów z glejakiem

NEWS, Szansa pacjentów glejakiem - zdjęcie, fotografia

Glejak jest nowotworem, który powstaje z komórek glejowych mózgu i rdzenia. Glejak tworzy liczne i rozległe guzy, które przenikają zdrową tkankę nerwową. Glejaki złośliwe, ze względu na ich specyficzne rozprzestrzenienie się w mózgu nie poddają się skutecznemu leczeniu chirurgicznemu. Są też oporne na chemioterapię oraz radioterapię. Szansą dla pacjentów może być metoda, którą zastosowano już w Stanach Zjednoczonych. Wykorzystano tam terapię genową, która polega ona na podaniu leku, który bezpośrednio zadziała na nowotwór. Nanocząsteczki leku w kontrolowany sposób zostają wprowadzone w miejsce, gdzie utworzył się guz.

Operacja odbędzie się w szpitalu Bródnowskim dzięki współpracy z neurochirurgami z San Francisco. Bedzie to pierwsza tego typu próba w Europie. Operacji poddana zostanie pacjentka, wobec której zawiodły dotychczas stosowane metody łącznie z chirurgiczną. W tym przypadku lekarze podejmą próbę leczenia glejaka wielopostaciowego, postaci nowotworu o najgorszym rokowaniu.

Jak twierdzą lekarze podobne próby dają szansę leczenia niektórych chorób układu nerwowego m. in. choroby Parkinsona

 

Szansa dla pacjentów z glejakiem komentarze opinie

  • gość 2018-04-05 08:40:57

    Jestem zainteresowana leczeniem glejaka wielopostaciowego, bo na tę straszną chorobę zapadł mój siostrzeniec. jest leczony chemioterapią, która niszczy cały organizm. Jestem strasznie załamana, sponiewierana, a co mówić o chorym? Ratunku!

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl