17°C bezchmurnie

Szokujące wyniki ekshumacji admirała Karwety

Wczoraj odbyła się konferencja, podczas której pani Mariola Karweta, wdowa po admirale Andrzeju Karwecie zmarłym w tragedii pod Smoleńskiem, ujawniła szokujące wyniki ekshumacji.

Ekshumacja odbyła się 26 czerwca, jednak dopiero teraz poznaliśmy wyniki badań w Instytucie Medycyny Sądowej w Warszawie. W trumnie admirała Karwety oprócz jego zwłok znalazły się też szczątki ośmiu innych osób, w tym dwóch nie udało się zidentyfikować. Ciała znajdowały się w workach na śmieci, zapełniały trumnę aż pod samo wieko.

Szczątki admirała Andrzeja Karwety znaleziono także w czterech innych trumnach. Rodzina wstrzymuje się z decyzją o pogrzebie, w obawie, że wciąż nie odnaleźli wszystkich szczątek bliskiego.

Pani Karweta nie ukrywa żalu do rządu za to co się stało. Mówi, że to właśnie to kłamstwo trwające aż 7 lat podzieliło Polskę. „Oczekiwałam, że będą badane wszystkie możliwe hipotezy, również ta dotycząca zamachu. Ja jej nie wykluczam. Wykluczyć można tylko to, co zostało zbadane i czemu w sposób oczywisty udało się zaprzeczyć. [..] Nie ma podstaw, żeby wykluczyć jakąkolwiek hipotezę.” - komentuje.

Pod koniec pani Karweta zwróciła się do dziennikarzy: „To wy powinniście być czwartą władzą. To wy powinniście kontrolować wszystko. To wam powinno zależeć na dochodzeniu do prawdy, zawsze. W waszych rękach jest złoty róg z Wesela Wyspiańskiego. To wy możecie wywalczyć prawdę.”

Szokujące wyniki ekshumacji admirała Karwety komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się