17°C bezchmurnie

Szykują się duże zmiany na ulicy Puławskiej

Inwestycje, Szykują duże zmiany ulicy Puławskiej - zdjęcie, fotografia

Ulica Puławska zmieni się nie do poznania. Dzięki wsparciu unijnemu na niemal 9-kilometrowym odcinku od ul. Domaniewskiej do granic Warszawy powstaną drogi rowerowe, nowe chodniki i zieleń. Zmodernizowana zostanie także sygnalizacja świetlna.

Droga rowerowa

Na odcinku od ul. Domaniewskiej do ul. Niedźwiedziej przebiegać będzie po wschodniej stronie jezdni, natomiast na pozostałym odcinku ulicy Puławskiej po obu stronach. W planach są także przejazdy poprzeczne przez ulicę Puławską.

Sygnalizacja świetlna

Ważną częścią przebudowy będzie modernizacja sygnalizacji, którą zaplanowano na skrzyżowaniach z ul. Wałbrzyską/al. Lotników, ul. Bogatki/ul. Ludwinowską, ul. Kajakową/ul. Głuszcza i ul. Karczunkowską/ul. Karmazynową. Sygnalizacja zostanie zsynchronizowana tak, by umożliwić wprowadzenie „zielonej fali” na całym odcinku.

Chodniki

Szykuje się największy remont chodników w Warszawie od kilkunastu lat. Te, które obecnie są na ulicy Puławskiej pamiętają lata 70. W ramach inwestycji nowe płyty betonowe zostaną wyłożone na ponad 18 tys. mkw. trotuarów. Oprócz tego przybędzie kilkaset nowych drzew i zieleń niska.

Przebudowa ulicy Puławskiej ma potrwać do czerwca 2018 r.

Fot. ZDM

Szykują się duże zmiany na ulicy Puławskiej komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl

Inwestycje, Mokotów - więcej informacji