4°C pochmurno z przejaśnieniami

Ten film z ulic Warszawy budzi przerażenie...Odłóż smartfon i żyj!

Tramwaje Warszawskie ruszyły z mocną kampanią "Odłóż smarfton i żyj". Akcja ma uświadomić nam wszystkim jak niebezpieczne jest poruszanie się po ulicach miasta z nosem w smartfonie. Nie widzimy, nie słyszymy tego co dzieje się dookoła, bo pochłaniają nas telefony.

Oczywiście „pochłonięcie” przez smartfon to nie tylko problem pieszych, ale i kierowców.

- Dane polskiej policji wskazują, że co piąty kierowca używa telefonów komórkowych niezgodnie z przepisami, a w trakcie rozmowy telefonicznej czas reakcji kierowcy wydłuża się aż do 4 sekund. Tylko w 2017 roku funkcjonariusze ujawnili aż 3725 wykroczeń związanych z niewłaściwym korzystaniem z telefonów komórkowych przez kierujących pojazdami, 65% kierowców czyta albo pisze wiadomości tekstowe podczas jazdy - informują Tramwaje Warszawskie.

Na niektórych przystankach tramwajowych w mieście już pojawili się aktorzy odgrywający zombie – pieszych uczestników ruchu drogowego oderwanych od rzeczywistości przez smartfony. Mocnym punktem tegorocznych działań informacyjnych będzie również spot.

Kampania bardzo mocna i mamy nadzieję, że przemówi do zdrowego rozsądku wszystkich użytkowników smartfonów. Jeśli jeszcze macie wątpliwości czy zapatrzeni w telefony stwarzamy niebezpieczeństwo dla siebie i innych użytkowników dróg, popatrzcie na film nagrany przez kamery w tramwajach...


Ten film z ulic Warszawy budzi przerażenie...Odłóż smartfon i żyj! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się