20°C pochmurno z przejaśnieniami

UEFA pozwała Legię Warszawa za powstańczą oprawę na stadionie

Bezpieczeństwo, pozwała Legię Warszawa powstańczą oprawę stadionie - zdjęcie, fotografia

UEFA wszczęła postępowanie przeciwko klubowi Legii Warszawa. Powodem jest przygotowana przez kibiców oprawa zainstalowana na stadionie w środę, 2 sierpnia podczas meczu Legii z Astaną w ramach eliminacji do Ligi Mistrzów. Dekoracja miała upamiętnić bohaterów Powstania Warszawskiego. Mistrzowi Polski grozi kara finansowa. Decyzję poznamy dopiero po długim weekendzie, w czwartek 17 sierpnia.

Oprawa składała się m.in. z baneru z napisem „Podczas powstania warszawskiego Niemcy zabili 160 000 ludzi. Tysiące z nich było dziećmi”, kartony układające się w napis „1944” oraz opuszczone z dachu stadionu płótno przedstawiające postać SS-mana, przykładającego pistolet do głowy małego powstańca. Oprawę zaprezentowano podczas minuty ciszy przed meczem, upamiętniającej wybuch Powstania Warszawskiego.

W oficjalnym uzasadnieniu decyzji UEFA stwierdza, że podczas meczu zaprezentowano banner z nielegalnym napisem, a także zablokowano przejścia na schodach na trybunach.

Sprawa rozwiąże się podczas posiedzenia Komisji Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA, 17 sierpnia w Nyonie.

 

 

 

 

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl
Fot.: FB Legia Warszawa


UEFA pozwała Legię Warszawa za powstańczą oprawę na stadionie komentarze opinie

  • Pomocny - niezalogowany 2017-08-08 15:16:59

    Pomagajmy Bohaterom przez cały rok Konto Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej - 50 1750 0012 0000 0000 3760 9692 Raiffeisen Bank Polska, w tytule "Zbiórka dla Powstańców 2017". Informacja dla chętnych do wsparcia z zagranicy. Przed numerem rachunku trzeba dodać PL i będzie IBAN, a SWIFT to RCBWPLPW. https://www.armiakrajowa.org.pl/dane-kontaktowe Raiffeisen to bank austriacki wybrany przez samych Powstańców.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl