10°C pochmurno z przejaśnieniami

Usłysz swój Puls Wolności

To niezwykłe wydarzenie zderzające tradycyjne i niekonwencjonalne formy patriotyzmu. „Puls Wolności” powstał myślą o uczczeniu 100-lecia obchodów Święta Niepodległości. 

„Puls Wolności” już teraz tworzy grunt do przyszłorocznego świętowania wolności. Usłyszeliśmy go 6 listopada o godz.10.30 i 17.30 przed kinem Atlantic w Warszawie, w którym odbyły się dwa przedpremierowe pokazy filmu „Piłsudski Bronisław – zesłaniec, etnograf, patriota” .

- Głównym akcentem projektu jest widowisko muzyczne, podczas którego na wielkich bębnach o średnicy nawet do 3 metrów, wybijany jest „Puls Wolności”. Podczas koncertu muzyków „Puls Wolności” może wybić każdy z nas. Projekt przenieśliśmy też do internetu. Dzięki aplikacji „Puls Wolności”, wybić może go każdy z dowolnego miejsca na świeci. Pod tym hasłem organizowane są w kraju i na świecie wydarzenia o charakterze społeczno-kulturalnym. Inicjatywa wspierana jest przez ambasadorów i światków historii. Często to oni wybijają „Pulsy Wolności”, rozpoczynając dany pokaz filmu, panel dyskusyjny, czy retrospektywę Festiwalu Niepokorni, Niezłomni,Wyklęci – wyjaśniają oragnizatorzy. 

Podczas wydarzeń organizowanych w ramach „Pulsu Wolności”, odbywają się są koncerty Orkiestry Wielkich Bębnów.  Podczas występów muzycy uderzają nawet w 12 bębnów o średnicy ok. 3 metrów. Działanie może trwać kilka godzin, ale może również całą dobę. Ponieważ jest to performance często organizowany w przestrzeni publicznej, swój własny „Puls Wolności” może wybić każdy, nawet przypadkowy przechodzeń.

 

Usłysz swój Puls Wolności komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl