17°C pochmurno z przejaśnieniami

W niedziele ORLEN Warsaw Marathon. Uwaga na duże utrudnienia komunikacyjne

Biegi - maratony, niedziele ORLEN Warsaw Marathon Uwaga duże utrudnienia komunikacyjne - zdjęcie, fotografia

W najbliższy weekend odbędzie się w Warszawie największe sportowe wydarzenie roku –Narodowe Święto Sportu. W sobotę 22 kwietnia – ORLEN Warsaw Games – rodzinny piknik sportowy z udziałem mistrzów olimpijskich oraz z koncertami gwiazd. W niedzielę 23 kwietnia - piąta edycja ORLEN Warsaw Marathon – bieg na dystansie maratońskim (42,195 km) i na 10 km bieg OSHEE.

W ramach ORLEN Warsaw Marathon zostaną przeprowadzone 87. PZLA Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Maratonie. Tytułu najszybszego maratończyka będzie bronił ubiegłoroczny zwycięzca Artur Kozłowski.

Obydwa biegi – maraton królewski oraz bieg OSHEE 10 km wystartują równocześnie o godzinie 9:00 na Wybrzeżu Szczecińskim. Maratończycy pobiegną na północ, a uczestnicy biegu OSHEE 10 km na południe. Biegacze pobiegną trasą przez pięć dzielnic Warszawy: Śródmieście, Mokotów, Ursynów, Wilanów i Pragę. Trasa biegu OSHEE 10 km przebiegać będzie m.in. przez Gocław i Saską Kępę. Obydwa biegi zakończą się na błoniach Stadionu PGE. Narodowy.

 

Na dystansie półmaratońskim wystartują także zawodnicy na wózkach typu handbike. Meta została zlokalizowana na ul. Relaksowej w dzielnicy Ursynów.

W ramach tegorocznej edycji, ORLEN Warsaw Marathon PKN ORLEN i Fundacja ORLEN – DAR SERCA zorganizują akcją charytatywną „Dar Serca dla…”. Dziesięć organizacji pozarządowych, które na mecie biegu maratońskiego oraz biegu OSHEE 10 km zbiorą najliczniejsze drużyny mają szansę na wsparcie finansowe w łącznej kwocie 100 tys. złotych.

Kolejne wydarzenie, które po raz pierwszy zagości na Narodowym Święcie Sportu to ORLEN WARSAW GAMES. W sobotę 22 kwietnia na terenie Parku Agrykola odbędzie się całodniowy rodzinny piknik dla pasjonatów sportu promujący aktywną zabawę i zdrową rywalizację. Udział zapowiedzieli mistrzowie olimpijscy oraz gwiazdy polskiej sceny muzycznej. W ramach ORLEN Warsaw Games odbędzie się też Marszobieg BiegamBoLubię, organizowany we współpracy z Programem Trzecim Polskiego Radia, a Polski Związek Lekkiej Atletyki zachęci dzieci do uprawiania sportu organizując zawody Lekkoatletyka dla Każdego.

ORLEN Warsaw Marathon cieszy się wielkim powodzeniem wśród uczestników. Od 2013 roku wzięło w nim udział ponad 130 tys. biegaczy. Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) doceniło wysoki poziom sportowy i organizacyjny maratonu i przyznało biegowi na dystansie 42,195 km wyróżnienie IAAF Silver Label.

 

W związku z odbywającą się imprezą ORLEN Warsaw Marathon należy liczyć się z utrudnieniami związanymi z przebiegiem trasy.

W niedziele ORLEN Warsaw Marathon. Uwaga na duże utrudnienia komunikacyjne komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl

Biegi - maratony, - więcej informacji