W styczniu Dworzec Centralny zmienia nazwę

Koleje Mazowieckie, styczniu Dworzec Centralny zmienia nazwę - zdjęcie, fotografia

5 stycznia 2019 roku Dworzec Centralny w Warszawie będzie nosił imię Stanisława Moniuszki. Przyszły rok został ogłoszony przez Senat RP Rokiem Stanisława Moniuszki, w 200. rocznicę urodzin wielkiego polskiego kompozytora.

Z pomysłem nadania Dworcowi Centralnemu imienia Moniuszki wyszedł Mieczysław Nowakowski (zmarł dwa lata temu). Nowakowski był polskim dyrygentem, m.in. członkiem Towarzystwa Miłośników Muzyki Moniuszki.

Reklama

W styczniu Dworzec Centralny zmienia nazwę komentarze opinie

  • Janina - niezalogowany 2018-12-29 19:29:24

    Jestem za, bardzo się cieszę.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-29 19:48:19

    Ty pisowska gnido, nawet kurwa nazwę naszego kochanego Dworca Centralnego zmieniacie!!!!

  • gość 2018-12-29 20:17:42

    wara od tego

  • Gość - niezalogowany 2018-12-29 20:39:39

    Już mam dość tych zmian nazw tym bardziej że aby aby wejść w d... to poprawność polityczna prowadzi do absurdów

  • Gość - niezalogowany 2018-12-29 20:40:15

    Już mam dość tych zmian nazw tym bardziej że aby aby wejść w d... to poprawność polityczna prowadzi do absurdów

  • Robert Warszawiak - niezalogowany 2018-12-29 21:12:13

    Pytam się:po co?Komu przeszkadzała nazwa Centralny?Idąc tą drogą trzeba zmienić nazwy Wschodniego i Zachodniego.A i tak się przeraził em czytając nagłówek, myślałam,że będzie im.Kaczyńskiego.Dla Warszawiaków i tak będzie Dworcem Centralnym !!!

  • Stary warszawiak - niezalogowany 2018-12-29 21:38:40

    Popieram niektóre wpisy. Po co zmieniać nazwy, które są w świadomości warszawiaków i nie tylko. Co za chore głowy wymyślają nowe nazwy. Wzieli by się za jakąś konstruktywną pracę, a nie marnowali pieniędzy społecznych zmianami nazw. Tak było z przedwojenną ul. Stołeczną, rondem "babka" i tak jest teraz z centralnym.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-29 22:53:45

    Ale wy wiedzcie że to dalej będzie dworzec centralny imienia Stanisława Moniuszki xD

  • Danielek - niezalogowany 2018-12-29 23:05:36

    Nic tylko podziękować nowemu jaśnieoświeconemu prezydentowi. Za rok i tak zmienią na cos z tęczą w nazwie :)

  • gość 2018-12-30 02:34:53

    Do Danielka : Naprawdę sądzisz,że to decyzja nowego prezydenta miasta?Wyraźnie jest napisane,że pomysł był dyrygenta M.Nowakowskiego,który zmarł 2 lata temu,więc sam pomysł musiał paść jeszcze wcześniej,prawda ?

  • Brrrr - niezalogowany 2018-12-30 06:13:22

    Boże, co za idioci się tu wypowiadają. Nazwa „Centralny” nie znika, im. Moniuszki to dodatkowy człon.

  • Bartosz - niezalogowany 2018-12-30 07:35:37

    Lepiej weźcie się za naprawę dworca, bo wstyd imienia i nazwiska kompozytora żeby reprezentował budynek w którym leje się z dachu na perony. Widzę, że władze PiS nie mają nic ciekawego do roboty a liście trzeba zgrabić

  • gość 2018-12-30 08:34:52

    A dlaczego nie Braci Kaczyńskich?

  • Gość - niezalogowany 2018-12-30 09:39:49

    To jest kompletnie zbedne. Teraz wszystkie miejsca, w ktorych figurowac musi pełna nazwa dworca, beda musiały to pozmieniac. Czyli np. tabliczki uliczne, rozklady w metrze. Kompletnie zbędne koszty.

  • gość 2018-12-30 10:01:02

    takie zmiany nazw powodują tylko niepotrzebne zamieszanie, bałagan i koszty - po co to komu potrzebne ? pewnie księdza zaproszą aby odprawiał modły iobrzędy

  • Gość - niezalogowany 2018-12-30 10:20:31

    Centralny niektórym kojarzy się z komunu

  • gość 2018-12-30 10:29:21

    Co to za głupoty!

  • Gość - niezalogowany 2018-12-30 12:06:22

    Czytam te komentarze i nie mogę wyjść z podziwu. Zmianę nazwy zaproponował wielki muzyk za czasów rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz i przy obecnych władzach w Warszawie z raniemia PO. Tymczasem ciemnogród z UBekistanu uważa że jest to wina PiSlandu. Mnie też się nie podoba zmiana nazwy do której się przyzwyczaiłem ale nie mogę wprost uwierzyć jak ludzie są zacietrzewieni w swej nienawiści do PIS.

  • gość 2018-12-30 12:53:04

    niedługo Toy-toyki będą miały swych patronów

  • qaduq - niezalogowany 2018-12-30 13:13:45

    Wyjątowo niemuzylani komentatorzy, krzuczący znowu, że coś tu nie gra. To nie jest zmiana, tylko dodanie patrona, podobnie jak lotnisku na Okeciu. Czy ktoś leci z Chopina? Czy ktos bedzie zamawial taksi na Moniuszke/ Wypada się tylko zastanawiać, dlaczego to nie jakiś nieznany i na nowo wykreowany zbawca narodu, a tylko opiewający górali i polską muzykę został wybrany. Jak widać, zgłosił go inny muzyk, ktory zapewne wiedzial, o co chodzi Patrzy z zaświatow i podziwia zapal rodaków. I to piszą po świętach, uczących miłości bliźniego?

  • gość 2018-12-30 13:39:58

    Toy-toyki mogą spokojnie nosić nazwę im.Braci Kaczyńskich. Nie mam nic przeciwko:) Dworzec Centralny im.Moniuszki też jest ok, a co do zaślepienia nienawiścią do pis...czy pisowcy nie zapracowali sobie na to? i nadal pracują aby tą nienawiść zwiększyć.

  • gość 2018-12-30 16:31:49

    Po co , ot tak dla fantazji??????

  • thads - niezalogowany 2018-12-30 19:12:37

    A czy wy wielcy miłośnicy ,,demokracji" i ,,liberalizmu" made in po zdajecie sobie sprawę czy w ogóle rozumiecie że to rada miasta decyduje a nie jakikolwiek rząd. Przestańcie nienawidzić, zacznijcie myśleć

Dodajesz jako: |