17°C bezchmurnie

W Warszawie będą poidełka z bezpłatną wodą pitną

Inwestycje, Warszawie będą poidełka bezpłatną wodą pitną - zdjęcie, fotografia

Na warszawskich ulicach, placach i w parkach pojawią się niebawem specjalne poidełka, dzięki którym mieszkańcy stolicy oraz turyści będą mieć stały dostęp do bezpłatnej i czystej wody pitnej. Miejski ratusz wraz z Oddziałem Warszawskim SARP oraz Fundacją Bęc Zmiana ogłosili właśnie konkurs na opracowanie koncepcji.

- To realizacja pomysłu zgłoszonego w ramach budżetu partycypacyjnego. Poidełka będą montowane w przestrzeniach publicznych na terenie całego miasta. Wstępnie w projekcie wskazano 25 miejsc. Zależy nam jednak na znalezieniu najlepszej formy poidełka, takiej, aby mogła się stać standardem tego typu urządzeń w Warszawie, także i w kolejnych realizacjach. Istotne jest również znalezienie takich rozwiązań technicznych, które zapewnią ich łatwy montaż i późniejsze bezproblemowe użytkowanie – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Źródełka pojawią się m.in. na Placu Zbawiciela, pl. Bankowym, pl. Unii Lubelskiej, Placu na Rozdrożu, skrzyżowaniu ul. Dobrej i Tamka, na Bulwarze B. Grzymały Siedleckiego oraz w okolicy Starego Miasta.

 

Fot. zwycięski projekt poidełka w Trójmieście/ materiały prasowe GIWK

W Warszawie będą poidełka z bezpłatną wodą pitną komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl

Inwestycje, - więcej informacji