12°C rozproszone chmury

Wakacyjne pociągi nad morze i do Krakowa

Koleje Mazowieckie, Wakacyjne pociągi morze Krakowa - zdjęcie, fotografia

Wraz z początkiem wakacji Koleje Mazowieckie uruchamiają dwa pociągi: „Słoneczny” na trasie Warszawa – Trójmiasto i Ustka  oraz „Dragon”, który pojedzie z Warszawy do Krakowa.

Co najważniejsze Koleje Mazowieckie oferują bilety w atrakcyjnych cenach. Dorośli za przejażdżkę „Dragonem” zapłacą 40 zł, uczniowie 25,20 zł, a studenci 19,60 zł. W cenie biletu można zabrać ze sobą psa i rower. Czas przejazdu 2 godz. 33 min.

Cena normalnego biletu na pociąg „Słoneczny” wynosi 45 zł do Trójmiasta i 50 zł do Ustki. Uczniowski bilet kosztuje 28,35 zł (Trójmiasto) i 37,80 zł (Ustka), a studencki 22,05 zł (Trójmiasto) i 29,40 zł (Ustka). Również można zabrać psa i rower nie ponosząc dodatkowych opłat. Do Trójmiasta pociąg jedzie 3 godz. 21 min., natomiast do Ustki 6 godz. 1 min.

„Słoneczny” i „Dragon” składają się z nowoczesnych wagonów piętrowych i lokomotywy Traxx wyprodukowanych przez firmę Bombardier. Ich prędkość maksymalna to 160 km/h. Wagony piętrowe są klimatyzowane, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także wyposażone w przewijaki dla niemowląt oraz stojaki na rowery. 

Pociągi zostaną uruchomione 25 czerwca.

 

Fot. Wikipedia

Wakacyjne pociągi nad morze i do Krakowa komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl