17°C bezchmurnie

Walentynki w 75. rocznicę powstania Armii Krajowej, zwanej wcześniej ZWZ

Na początku był Związek Walki Zbrojnej, potem przeksztacony w Armię Krajową, która odcisnęła swoje wyraźne i niepodważalne piętno na losach II wojny światowej w Polsce. Tym dniem przekształcenia był 14 lutego 1942 r., dziś świętowany przez młodych jako Walentynki.  

Młodym ten dzień warto przypominać, szczególnie właśnie dzisiaj, kiedy w wolnej Polsce mogą w nieskrępowany sposób wyrażać swoje emocje i racje, dając wyraz swoim uczuciom. Dzisiejszego wieczoru w Teatrze Polskim odbyła się więc uroczysta gala upamiętniająca ten dzień. W uroczystości wzięli udział weterani walk o niepodległość Polski, przedstawiciele parlamentu, najwyższych władz państwowych, , przedstawiciele duchowieństwa, Wojska Polskiego oraz władz samorządowych. W trakcie gali Jan Józef Kasprzyk, szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, wręczył medale „Pro Patria” . Uroczystość zakończył koncert patriotyczny w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Walentynkowy dzień... Dzień historycznych wspomnień o czasie, kiedy miłość dwojga ludzi często musiała ustępować miłości Ojczyzny...

Walentynki w 75. rocznicę powstania Armii Krajowej, zwanej wcześniej ZWZ komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl

Historia warszawy, Śródmieście - więcej informacji