9°C lekkie zachmurzenie

Wielka parada sił zbrojnych na wyjątkowych zdjęciach z samego centrum uroczystości

Wczorajsza parada z okazji święta Wojska Polskiego na pewno przejdzie do historii największych wydarzeń w Warszawie. Choć od początku budziła kontrowersję ze względu na jej rozmiar i utrudnieniami w ruchu dla mieszkańców, dzisiaj stwierdzić możemy - było warto. Warto przyjść (co uczyniło wielu warszawiaków) i zobaczyć m.in. Kompanię Reprezentacyjną Wojska Polskiego, która rozpoczynała przemarsz tuż za nią były pododdziały reprezentacyjne Wojsk Lądowych, Marynarki Wojennej, Sił Powietrznych, Wojsk Specjalnych, Wojsk Obrony Terytorialnej i Żandarmerii Wojskowej, a także pododdział reprezentacyjny wystawiony przez Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych.

W samym centrum parady (i dookoła) byli fotoreporterzy Warszawskiej Grupy Luka&Maro i to dzięki nim dzisiaj możemy zobaczyć co tak naprawdę działo się wczoraj na Wisłostradzie. 
- W defiladzie uczestniczyli również przedstawiciele wielonarodowej batalionowej grupy bojowej stacjonującej w okolicy Orzysza. Wspólnie z polskimi żołnierzami defilowały pododdziały ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Chorwacji i Rumunii. Obecne są także poczty sztandarowe państw NATO.
Żołnierzom towarzyszyły również pododdziały składające się z przedstawicieli organizacji proobronnych z całego kraju oraz uczniów klas mundurowych. Współczesną część pieszej defilady zamknął Szwadron Kawalerii Wojska Polskiego oraz Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego. Łącznie w tej części wydarzenia wzięło udział ponad tysiąc żołnierzy - relacjonują fotoreporterzy.

A my zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wyjątkowego wydarzenia.
 

Wielka parada sił zbrojnych na wyjątkowych zdjęciach z samego centrum uroczystości komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl