15°C bezchmurnie

WOŚP wspiera seniorów nowym sprzętem

Zdrowie, WOŚP wspiera seniorów nowym sprzętem - zdjęcie, fotografia

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podarowała jednemu z warszawskich szpitali densytometr. Urządzenie pozwala określić ryzyko złamania kości i dobrać odpowiednią terapię. Sprzęt przyda się w leczeniu osób starszych.

5 lat temu WOŚP zdecydował, że będzie pomagał nie tylko najmłodszym pacjentom, ale również seniorom. Zgodnie z decyzją, niedawno Samodzielny Publiczny Szpital im. profesora Orłowskiego przy ulicy Czerniakowskiej otrzymał wsparcie w postaci nowego urządzenia – densytometru.

Podczas starzenia kości robią się kruche i ubywa nam mięśni. Densytometr mierzy wapnienie kości i ocenia, na ile te kości łatwo się łamią, oraz oblicza ile w ciele jest mięśni i na ile one są sprawne. Oprócz tego bada skład ciała. Dzięki dokładnym wynikom lekarze są w stanie indywidualnie określić ryzyko złamania u konkretnej osoby i na tej podstawie wybrać optymalne leczenie.

Badanie densytometrem jest bardzo proste i trwa zaledwie kilka minut. Skład kości sprawdza się w dwóch miejscach pomiaru - w kręgosłupie i kości udowej. Aparat jest w stanie podać w procentach ryzyko złamania na najbliższe 10 lat.


WOŚP wspiera seniorów nowym sprzętem komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl