21°C rozproszone chmury

Wystartowała kampania informacyjno-edukacyjna „Taxi. Sprawdź, zanim wsiądziesz”

Handel i usługi, Wystartowała kampania informacyjno edukacyjna „Taxi Sprawdź zanim wsiądziesz” - zdjęcie, fotografia

Spoty informacyjne, ulotki i plakaty poinformują mieszkańców oraz turystów jak rozpoznać licencjonowana taksówkę. Materiały zostały przygotowane w językach polskim, rosyjskim i angielskim. Umieszczone są  na dworcach, na Lotnisku Chopina oraz w punktach Stołecznego Biura Turystyki. Pojawią się w dzielnicowych Wydziałach Obsługi Mieszkańców, Urzędach Skarbowych, w punktach obsługi pasażerów ZTM, w stołecznych muzeach, teatrach, ośrodkach zdrowia. Spoty informacyjne emitowane będą środkach komunikacji miejskiej.

Kampania ma zachęcić do korzystania z licencjonowanych taksówek, które dają większą gwarancję rzetelnego wykonania usługi, a w razie reklamacji jest się do kogo odwołać. Należy zwracać uwagę na oznakowanie pojazdu i zawsze brać paragon. Jak rozpoznać licencjonowaną taksówkę? Przede wszystkim musi ona posiadać na dachu lampę z napisem „Taxi”, na przedniej szybie – tabliczkę z hologramem, numerem licencji, numerem rejestracyjnym samochodu. Na przednich drzwiach – pięciocyfrowy boczny numer oraz herb Warszawy umieszczone w żółto-czerwonym pasie. We wnętrzu pojazdu – identyfikator z hologramem, zdjęciem kierowcy, a także jego imieniem i nazwiskiem. Musi też znajdować się taksometr wskazujący aktualna taryfę i opłatę. Na tylnej szybie należy umieścić szczegółowy wyciąg z taryfy oraz informację o możliwości kierowania skarg. Taksówkarz zobowiązany jest wydać paragon fiskalny z numerem rejestracyjnym i bocznym taksówki. Należy zachować paragon na wypadek reklamacji. Dzięki tym informacjom pasażer będzie wiedział na kogo złożyć skargę. A gdzie? W Urzędzie m.st. Warszawy lub za pośrednictwem portalu Warszawa 19 115.

W wyniku przeprowadzonych w I kwartale tego roku kontroli dotyczących sprawdzania legalności prowadzenia przewozu osób samochodem osobowym i taksówką na terenie m.st. Warszawy oraz przestrzegania obowiązujących norm prawnych, wystawiono 45 mandatów karnych na kwotę 8 775 zł oraz skierowano o ukaranie 13 wniosków do sądu. Kontrolą objęto 245 przewoźników.


Wystartowała kampania informacyjno-edukacyjna „Taxi. Sprawdź, zanim wsiądziesz” komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl