4°C mgła

Z empatią i szacunkiem do mieszkańców warszawskiej Pragi

„Tradycja w nowoczesnym wydaniu” – to hasło jest dewizą Miejskiego Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Sp. z o.o. i najlepiej pokazuje to punkt przy ul. Floriańskiej 12 zlokalizowany przy Katedrze św. Floriana na Pradze Północ, który został ostatnio zmodernizowany.

Punkt MPUK Sp. z o.o. przy Floriańskiej jest jedną z najstarszych placówek zakładu, którego tradycja sięga 1945 roku. Modernizacja tego punktu bardzo dobrze odzwierciedla zgodność strategii rozwoju MPUK Sp. z o.o. z jego główną misją jako Spółki m. st. Warszawy. Chce odpowiadać potrzebom każdego, zapewniając kompleksową obsługę, tak aby Klient nie musiał troszczyć się o jakiekolwiek formalności i kwestie organizacyjne, a mógł skupić się na pożegnaniu bliskiej osoby.

W chwili obecnej, Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. prowadzi działalność w 13 punktach usługowych na terenie całej Warszawy, które stanowią największą sieć jednostek terenowych wśród zakładów pogrzebowych w całej Polsce. Zespół pracowników MPUK Sp. z o.o. dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży, jest w stanie zorganizować każdą, nawet najbardziej wymagającą ceremonię, w sposób godny oraz z należytym szacunkiem. Warto wspomnieć, iż Spółka w swojej działalności wielokrotnie organizowała pogrzeby zasłużonych osób dla polskiej kultury, nauki, polityki, m.in. Władysława Szpilmana, ministra Jacka Żochowskiego, Metropolity Bazylego, Marka Kotańskiego, Czesława Niemena, Jacka Kuronia, płk. Ryszarda Kuklińskiego, gen. Waleriana Czumy, ppłk Władysława Czumy, Kazimierza Górskiego, Kazimierza Deyny, Sławomira Petlickiego, Jerzego Kuleja, Andrzeja Łapickiego i wielu innych.

W 2010 roku powierzono jej organizację pożegnań ofiar katastrofy smoleńskiej na Torwarze. W tamtym okresie, MPUK Sp. z o.o. było członkiem sztabu antykryzysowego odpowiedzialnego za wszystkie sprawy techniczne związane z transportem zmarłych od momentu przylotu samolotu na lotnisko w Warszawie, po przewóz do wyżej wspomnianego, zaadaptowanego na kaplicę Torwaru. W najtrudniejszym momencie, pracownicy Spółki dzięki ogromnym możliwościom logistycznym oraz wsparciu firm pogrzebowych z całego kraju, wykonali aż 30 transportów jednego dnia. Samych kompleksowych ceremonii pogrzebowych rangi państwowej organizowanych przez MPUK Sp. z o.o. było około 40. W tym samym roku, Spółka zajmowała się również wykonaniem robót budowlanych, polegających na realizacji pomnika upamiętniającego ofiary katastrofy pod Smoleńskiem oraz prac związanych z otoczeniem pomnika na Cmentarzu Wojskowym. Wszystkie działania związane z wydarzeniami z 10 kwietnia 2010 roku były dla pracowników MPUK Sp. z o.o. ogromnym wyzwaniem i sprawdzianem z posiadanych kompetencji i umiejętności.
 

MPUK Sp. z o.o. to dziś nie tylko zakład pogrzebowy o największej ilości placówek, posiadający jedną z najnowocześniejszych flot karawanów z luksusowym, jedynym w kraju Jaguarem XJ (The Queen II) na czele. Spółka w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu wspiera poszkodowanych w misjach poza granicami Polski weteranów wojennych – podopiecznych fundacji „Nikt Nie Zostaje”, którzy z poświęceniem własnego życia walczyli w imię pokoju na całym świecie oraz patronuje szeregowi wydarzeń o charakterze kulturalnym i społecznym organizowanych m.in. przez Urząd Miasta st. Warszawy.

Budowane przez dziesięciolecia doświadczenie oraz umiejętność adaptacji Spółki do zmieniającej się na przestrzeni lat Warszawy zostały ujęte w przyjętej dewizie „Nowoczesność w tradycyjnym wydaniu”, która napędza MPUK Sp. z o.o. do dalszego rozwoju i wychodzenia naprzeciw potrzebom Klientów.

Pracownicy MPUK Sp. z o.o. są dostępni dla mieszkańców stolicy i okolic pod całodobowym numerem telefonu , będąc w stanie niezależnie od okoliczności oraz dnia tygodnia w sposób natychmiastowy wysłać przedstawicieli Spółki do wskazanego przez Klienta miejsca.

 


Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o.

Ul. Floriańska 12
Telefony: 22 619 36 19
Telefon całodobowy: 
Strona internetowa: www.mpuk.pl


Miejsce zdarzenia mapa Warszawa


Z empatią i szacunkiem do mieszkańców warszawskiej Pragi komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl