Zapraszamy na Festiwal Niepodległa

Imprezy, Wydarzenia, Zapraszamy Festiwal Niepodległa - zdjęcie, fotografia
LIS 11
Krakowskie Przedmieście godz: 13:00

Festiwal Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu to jedna z atrakcji przygotowanych na obchody święta odzyskania niepodległości. - Od 13.00 do 20.30 zaplanowano mnóstwo atrakcji. Główne wydarzenia odbędą się na trzech scenach.

Imprezy rozpocznie się o godzinie 13:00, odśpiewaniem Hymnu Polskiego na scenie tanecznej oraz na scenie dla dzieci.

SCENA MUZYCZNA – DZIEDZINIEC UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO

Program sceny muzycznej:

15:00 – 15:50 – Bovska

16:00 – 17:10 – Pih x Pokahontaz x Druga Strona Ulicy

17:10 – 18:00 – przerwa

18:00 – 19:00 – Grzegorz Hyży

19:30 – 20:30 – Krzysztof Cugowski

 

SCENA TANECZNA – DZIEDZINIEC MINISTERSTWA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE 15/17, GODZ. 13:00-20:00

Program sceny tanecznej:

13:00 – 14:00 – Hymn Polski grany na instrumentach ludowych, a następnie warsztaty taneczne Mazurek i Oberek, prowadzenie Janusz Prusinowski Kompania, mistrzowie: Maria Siwiec, Jan Wochninak

14:00 – 14:50 – warsztaty taneczne Obyrtka, prowadzenie Skład Niearchaiczny i Romuald Jędraszak 

14:50 – 15:40 – warsztaty taneczne Wiwat, prowadzenie Duet z Wiwatem i Kapela Dudziarska Koźlary

15:40 – 16:30 – warsztaty taneczne Taniec Koń, prowadzenie Skład Niearchaiczny

16:30 – 17:20 – warsztaty taneczne Krakowiak, prowadzenie Młoda Harta i Jerzy Panek

17:20 – 18:10 – warsztaty taneczne Pisany, prowadzenie Duet z Wiwatem i Kapela Dudziarska Koźlary

18:10 – 19:00 – warsztaty taneczne Polka, prowadzenie Młoda Harta

19:00 – 20:00 – warsztaty taneczne Kujawiak, Polonez, prowadzenie Janusz Prusinowski Kompania.

20:00 – Hymn Polski na zakończenie

 

SCENA DLA DZIECI – DZIEDZINIEC AKADEMII SZTUK PIĘKNYCH KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE 5, GODZ. 13:00-19:00

13:00 – 13:05 – Hymn Polski śpiewany przez Zespół Wokalny Akademii Młodych Talentów

13:10 – 13:25 – wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych wraz z Zespołem Wokalnym Akademii Młodych Talentów

13:25 – 13:40 – występ Klauna Kluseczki

13:40 – 13:50 – rozstrzygnięcie konkursów; prowadzenie Ewa Dobrowolska

13:50 – 14:30 – spektakl „Puf!” przygotowany przez Teatr Niewielki

14:35 – 15:05 – spotkanie z Józefem Wilkoniem

15:05 – 15:15 – konkurs wiedzy o polskiej literaturze dziecięcej przygotowany przez Instytut Książki

15:15 – 15:25 – rozstrzygnięcie konkursów; prowadzenie Ewa Dobrowolska

15:25 – 15:40 – konkurs wiedzy patriotycznej przygotowany przez Polskie Radio Dzieciom

15:40 – 16:00 – występ Klauna Kluseczki

16:00 – 16:15 – wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych wraz z Zespołem Wokalnym Akademii Młodych Talentów

16:15 – 16:30 – konkurs wiedzy patriotycznej przygotowany przez Polskie Radio Dzieciom

16:30 – 17:15 – spektakl „Koziołek Matołek – językowa łamigłówka” przygotowany przez Teatr Prima

17:15 – 17:20 – rozstrzygniecie konkursów; prowadzenie Ewa Dobrowolska

17:20 – 17:30 – konkurs wiedzy o polskiej literaturze dziecięcej przygotowany przez Instytut Książki

17:30 – 18:00 – konkurs wiedzy patriotycznej przygotowany przez Polskie Radio Dzieciom

18:00 – 19:00 – koncert piosenek dla dzieci „Budyń Julka Tuwima” – piosenki skomponowane przez Jacka „Budynia” Szymkiewicza.

 

POZOSTAŁE ATRAKCJE:

15:00, 16:00 przy bramie Uniwersytetu Warszawskiego (Krakowskie Przedmieście 26/28) - muzyczna parada pod wodzą Łukasza L.U.C. Rostkowskiego i Rebel Babel, Ensemble, Ritmo Bloco, Orkiestra Dęta Echo Gór Kasinka Mała (wraz z dyrygentem Wojciechem Szczypkiem) i Młodzieżowa Orkiestra Dęta Kurzętnik (pod batutą Mariusza Brzezickiego).

15:30,16:30 i 17:30 - przed bramą uniwersytecką r polonez, prowadzony przez Zespół Pieśni i Tańca Warszawianka oraz uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki z Buska Zdroju.

16:15 i 17:15 przed bramą uniwersytecką, w wyznaczonej, oświetlonej strefie młodzi tancerze z Zespołu Pieśni i Tańca Warszawianka zaprezentują cztery tańce polskie w żywiołowym wykonaniu

18:30  wspólne tańcowanie na Krakowskim Przedmieściu. Zabrzmią między innymi szlagiery międzywojennej Warszawy.

20:30, przed bramą Uniwersytetu Warszawskiego, parada finałowa. Wezmą w niej udział: Młodzieżowa Orkiestra Dęta Kurzętnik, Orkiestra Dęta Echo Gór Kasinka Mała, Kapela Czarne Koszule, Alldęte, Ferajna z Hoovera, Zespół Pieśni i Tańca Warszawianka, tancerze z LO im. T. Kościuszki z Busko Zdrój, Ritmo Bloco, Grupa Żywy Teatr, policjanci w mundurach Policji Państwowej oraz Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Bluszcz”.


KONCERTY PRZED DOMEM BEZ KANTÓW / HOTELEM EUROPEJSKIM

14:00 – 14:20 – Alldęte

15:40 – 16:00 – Ferajna Z Hoovera

17:20 – 17:40 – Kapela Czarne Koszule

18:40 – 19:00 – Alldęte


KONCERTY PRZY ROGU KRAKOWSKIEGO PRZEDMIEŚCIA I UL. KRÓLEWSKIEJ

14:00 – 14:20 – Ferajna Z Hoovera

14:40 – 15:00 – Kapela Czarne Koszule

16:40 – 17:00 – Ferajna Z Hoovera

17:20 – 17:40 – Alldęte


KONCERTY PRZED KOŚCIOŁEM WIZYTEK, U WYLOTU UL. KRÓLEWSKIEJ

14:00 – 14:20 – Orkiestra Dęta Echo Gór

14:40 – 15:00 – Alldęte

15:40 – 16:00 – Alldęte

16:40 – 17:00 – Kapela Czarne Koszule

17:20 – 18:00 – Orkiestra Dęta Kurzętnik

18:40 – 19:00 – Kapela Czarne Koszule

KONCERT PRZED BRAMĄ GŁÓWNĄ UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO

14:00 – 14:20 – Kapela Czarne Koszule

KONCERT PRZY POMNIKU MIKOŁAJA KOPERNIKA

17:20 – 17:40 – Ritmo Bloco

KONCERTY PRZED PAŁACEM PREZYDENCKIM

14:00 – 14:20 – Orkiestra Dęta Kurzętnik

14:40 – 15:00 – Ferajna Z Hoovera

15:40 – 16:00 – Kapela Czarne Koszule

16:40 – 17:00 – Alldęte

17:20 – 17:40 – Orkiestra Dęta Echo Gór

18:40 – 19:00 – Ferajna Z Hoovera

Pokazy filmów na 70-lecie Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Filmowych. W Kinie Kultura (Krakowskie Przedmieście 21, przy ul. Trębackiej). Wstęp bezpłatny.

SALA DUŻA

13:00 – 13:15

UWAGA, CHULIGANI! Scenariusz i realizacja: Jerzy Hoffman, Edward Skórzewski

13:15 – 15:00

ORZEŁ Scenariusz i reżyseria: Leonard Buczkowski

15:00 – 15:10 przerwa

15:10 – 15:20

WARSZAWA 1956 Realizacja: Jerzy Bossak, Jarosław Brzozowski

15:20 – 16:50

7 UCZUĆ Scenariusz i reżyseria: Marek Koterski

16:50 – 17:00 przerwa

17:00 – 17:15

PAMIĄTKA Z KALWARII Realizacja: Jerzy Hoffman, Edward Skórzewski

17:15 – 19:25

HISZPANKA Scenariusz i reżyseria: Łukasz Barczyk


SALA MAŁA

13:00 – 13:20

NIEPOSPOLITA – POKAZ SPECJALNY Scenariusz i reżyseria: Tomasz Dobosz

13:20 – 13:30

MUZYKANCI Realizacja: Kazimierz Karabasz

13:30 – 15:55

CZUWAJ Reżyseria: Robert Gliński

15:55-16:00 przerwa

16:00 – 16:15

JAZZ CAMPING Scenariusz i realizacja: Bogusław Rybczyński

16:15– 17:45

CÓRKI DANCINGU Reżyseria: Agnieszka Smoczyńska

17:45 – 18:00 przerwa

18:00 – 18:15

6. SIEDEM KOBIET W RÓŻNYM WIEKU Realizacja: Krzysztof Kieślowski

18:15 – 19:55

PANIE DULSKIE Scenariusz i reżyseria: Filip Bajon

Reklama

Zapraszamy na Festiwal Niepodległa komentarze opinie

Dodajesz jako: |


Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Analizy statystyczne

Wykonujemy analizy statystyczne do badań z różnych dziedzin nauki. Najczęściej poruszamy się w takich obszarach jak: medycyna, psychologia,..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wio.waw.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MPG MEDIA SP z o o z siedzibą w Warszawa 02-761, Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"