12°C bezchmurnie

Zatrucie w przedszkolu pod Warszawą. 100 maluchów w szpitalach

Edukacja, Zatrucie przedszkolu Warszawą maluchów szpitalach - zdjęcie, fotografia

W czwartek doszło do poważnego zatrucia u dzieci w przedszkolu w Chotomowie. Do okolicznych szpitali trafiła niemal setka maluchów.

Urząd Gminy w Jabłonnie w komunikacie na portalu społecznosciowym potwierdza te informacje:

"W czwartek w Gminnym Przedszkolu w Chotomowie doszło wśród dzieci do zatrucia pokarmowego. Choć nie znamy jeszcze wyników laboratoryjnych, wiele wskazuje na to, że zachorowania wywołała Salmonella lub bakteria E.coli.

Zaraz po stwierdzeniu pierwszych przypadków zatrucia, Dyrektor i Pracownicy Przedszkola powiadomili rodziców dzieci, które w czwartek korzystały z wyżywienia, o zaistniałej sytuacji i poprosili o niezwłoczne zgłaszanie do lekarza wszystkich niepokojących objawów.

O zachorowaniach został powiadomiony Powiatowy Inspektorat Sanitarny i zabezpieczono próbki żywności, które pozwolą nam poznać źródło zatrucia. W poniedziałek, w budynku zostanie przeprowadzona dezynfekcja dlatego placówka będzie zamknięta. Dla dzieci, które tego dnia nie będą mogły zostać w domu, zostanie zorganizowana opieka Pań Przedszkolanek w Szkole Podstawowej w Chotomowie. Dyrekcja Przedszkola prosi by dzieci, które w poniedziałek przyjdą do szkoły, miały ze sobą drugie śniadanie, obiad zostanie im dostarczony przez firmę kateringową.

Jednocześnie zwracamy się z gorącą prośbą do rodziców, którzy mogą w poniedziałek zapewnić dzieciom opiekę, by pozostawili je w domu. Szczególnie uwrażliwiamy Państwa na wszelkie niepokojące objawy u Waszych dzieci – prosimy by w przypadku jakichkolwiek symptomów choroby nie przyprowadzać dziecka do szkoły i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem."

Ostatni komunikat z dzisiaj, z godziny 16.57 potwierdza zamkniecie przedszkola w dniu jutrzejszym:

"Od wtorku opieka przedszkolna nad zdrowymi dziećmi z Przedszkola Gminnego w Chotomowie zostanie wznowiona.
Przypominamy, że w związku z uzyskanymi informacjami o utrzymującym się stanie zagrożenia epidemiologicznego, w poniedziałek 3 kwietnia 2017 roku Przedszkole Gminne będzie zamknięte.
Od wtorku (4 kwietnia) opieka nad zdrowymi dziećmi z Przedszkola Gminnego w Chotomowie zostanie wznowiona.
O miejscu i sposobie sprawowania opieki przedszkolnej poinformujemy po otrzymaniu decyzji sanepidu."

 

 

 

 

 

 

 

Foto:zycie-chotomowa.pl

Zatrucie w przedszkolu pod Warszawą. 100 maluchów w szpitalach komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl