15°C bezchmurnie

Zderzenie autokaru z Pendolino. Najnowsze informacje i zdjęcia straży

Wczoraj, tuż po godzinie 18 autobus wiozący 40 pasażerów na lotnisko w Modlinie utknął między zamkniętymi rogatkami na strzeżonym przejeździe kolejowym na ul. Mieszka I w Nowym Dworze Mazowieckim.

Kierowca, widząc nadjeżdżający pociąg Pendolino nakazał wszystkim pasażerom niezwłocznie opuścić autobus i próbował zatrzymać pociąg. Niestety doszło do kolizji, na szczęście stało się to w chwili, gdy w autobusie nie było już pasażerów.

Na szczęscie nikt nie został ranny. Pasażrowie Pendolino przesiedli się do innego pociągu.

Dzisiaj już wiadomo, że kierowca autobusu został zatrzymany na wniosek prokuratury. Z nagrań z monitoringu wynika, że na przejeździe paliło się czerwone światło ostrzegawcze, mimo to autobus wjechał na tory i utknął pomiędzy rogatkami. Przyczyny całego zdarzenia ma ustalić prokuratura i specjalna komisja PKP.

 

 

Źródło: KP PSP Nowy Dwór Mazowiecki,
Zdjęcia: bryg. Jacek Gaczkowski, Marek Karpowicz


Zderzenie autokaru z Pendolino. Najnowsze informacje i zdjęcia straży komentarze opinie

  • gość 2017-10-09 12:33:31

    Nieprofesjonalizm to zdecydowanie zbyt delikatne słowo z szeregu tych, które przychodzą mi do głowy na pierwszy rzut oka. Zupełnie niedopuszczalne zachowanie kierowcy, którego powinno się bezzwłocznie pociągnąć do odpowiedzialności karnej. Cieszę się, że mój przewoźnik http://www.autokarwarszawa.pl/ nigdy nie naraził mnie na takie niebezpieczeństwo.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl