Zmiany na rondzie w Łomiankach. Będzie w końcu bezpieczniej?

17/09/2018 14:37
Bezpieczeństwo, Zmiany rondzie Łomiankach Będzie końcu bezpieczniej - zdjęcie, fotografia

Rondo na ul. Brukowej w Łomiankach to miejsce w którym notorycznie dochodzi do stłuczek, zdarzają się niestety też poważne wypadki, nawet śmiertelne. Wszyscy kierowcy zastanawiają się dlaczego tak wiele osób gubi się (?) na tym z teoretycznie bezkolizyjnym skrzyżowaniu.

Problemem prawdopodobnie były światła. Gęsto ustawione sygnalizatory i kierowcy zbyt nierozważnie wjeżdżający na rondo - patrzyli na kolejne światła, zamiast na te najbliższe i odwrotnie. Do niedawna, pomimo wielu niebezpiecznych sytuacji, urzędnicy nie widzieli powodu do jakichkolwiek zmian w tym miejscu. Oznakowanie prawidłowe, sygnalizacja również, skąd zatem tak duży problem? 

W końcu go zauważono.

- Znaczna część zdarzeń na węźle Brukowa polegała na tym, że pojazdy jadące od Warszawy otrzymywały sygnał zielony na końcu łącznicy zjazdowej, natomiast sygnał zielony na wysokości wyspy centralnej dopiero po kilku sekundach. Powodowało to sytuacje, że kierowcy przejeżdżali przez sygnalizator na wyspie centralnej w momencie, kiedy nadawał jeszcze sygnał czerwony, brali pod uwagę jedynie ten pierwszy sygnał - tłumaczy Marta Małęczyńska z GDDKiA i dodaje, ze wprowadzono zmianę. Teraz sygnał zielony na końcu łącznicy zapala się później i kierowcy, dojeżdżając do wyspy ronda również otrzymują już sygnał zielony. Czy to wystarczy by rondo w Łomiankach stało się bezkolizyjne nie tylko z nazwy? Mamy nadzieję, że tak...

Zmiany na rondzie w Łomiankach. Będzie w końcu bezpieczniej? komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-09-17 18:03:54

    Prosimy również o oznakowanie poziome pasów przy skręcie w lewo z W-wy w stronę Dąbrowy.

  • gość 2018-09-17 18:05:07

    to nic nie pomoże bo teraz będą patrzeć się na te dalsze światła a nie te przed sobą.inni z kolei nie wiedzą jak się poruszać po rondzie bo nie rozróżniają ronda od skrzyżowania

  • Gość - niezalogowany 2018-09-17 18:49:44

    I jeszcze policjanta do pilnowania tego chamstwa, które od strony Auchan wjeżdża na rondo pasem do jazdy na wprost do centrum Łomianek i nagle dostaje olśnienia, że przecież musi jechać do Warszawy.

  • gość 2018-09-17 20:27:23

    ktoś durny ustawiał światła

  • gość 2018-09-17 21:55:08

    Ale mają refleks te mózgi... Każdy wiedział co trzeba zmienić aby poprawić tą chorą sytuację, a oni dopiero teraz to zrozumieli..

  • GośćJAN Z ŁOMIANEK - niezalogowany 2018-09-17 22:20:12

    Ten durny co ustawił światła powinien ponieść konsekwenje, przez niego te wypadki i zabici ludzie... napewno ujdzie temu kretynowi na sucho ,a morze to było celowe by inni mieli pracę i zacierają rączki- przecież nikt na to nie wpadnie !!!!!!!

  • GośćJAN z ŁOMIANEK - niezalogowany 2018-09-17 22:21:56

    Ten durny co ustawił światła powinien ponieść konsekwenje, przez niego te wypadki i zabici ludzie... napewno ujdzie temu kretynowi na sucho ,a morze to było celowe by inni mieli pracę i zacierają rączki- przecież nikt na to nie wpadnie !!!!!!!

  • GośćJAN z ŁOMIANEK - niezalogowany 2018-09-17 22:25:19

    Idiota a czy bezkarny ????

  • GośćJAN z ŁOMIANEK - niezalogowany 2018-09-17 22:26:10

    Idiota a czy bezkarny ????

  • GośćJAN z ŁOMIANEK - niezalogowany 2018-09-17 22:32:45

    Idiota a czy bezkarny ????

  • gość 2018-09-17 22:41:13

    A morze właśnie oto chodzi wszyscy zapomnieli hasło SKÓRA minęło już 10 lat

  • Rondo naszych możliwości - niezalogowany 2018-09-17 23:24:55

    To będzie nowa polska tradycja

  • Gość - niezalogowany 2018-09-18 17:09:23

    Światła na rondzie pod mostem północnym z marymoncką sa ustawione idealnie. Niby czeka sie dłużej, ale po wjechaniu można wykonać dowolny manewr nie blokując skrzyżowania. Tutaj natomiast jest odwrotnie, skracając w lewo, jadąc z dziekanowa, trzeba czekać trzykrotnie za każdym razem blokujac wjazd. Podobno za sprawy tego typu odpowiedzialne sa osoby z wykształceniem w tym kierunku. Mozemy poznać zasadę, ktorą się kierowano ustawiając kolejność zapalenia sie sygnalizatorów?

  • Gość A. O - niezalogowany 2018-09-19 02:40:18

    Przede wszystkim winni wypadków są osoby nie umiejące dostosować predkosci i nie znajace sie na Barwach ktore są na sygnalizatorach, a nie osoby ustawiajace cykl świateł. Codziennie kilkukrotnie przejeżdżam przez to SKRZYŻOWANIE O RUCHU OKRĘŻNYM i dla mnie nie sprawia ono problemów. Dlatego jak wspomniałem glownymi winowajcami Kolizji i wypadków na tym skrzyżowaniu są zapier...ący, nierozważni kretyni za kierownicą.

Dodajesz jako: |