15°C bezchmurnie

Znów duże stężenie smogu w Warszawie i okolicach!

Warszawski Alarm Smogowy ponownie ostrzega przed dużym stężeniem trujących substancji w powietrzu. Powietrze jest bardzo zanieczyszczone od trzech dni, ale dziś w Warszawie i okolicach jest naprawdę fatalnie.

Najgorsza sytuacja jest w Otwocku, gdzie wskaźnik PM2,5 przekroczono aż o 908%, w Piastowie (wskaźnik PM2,5 przekroczony o 564%) i w Legionowie (wskaźnik przekroczony o 500%). W stolicy największy smog utrzymuje się nad Targówkiem (PM2,5 – 560%), Al. Niepodległości (PM2,5 – 552%) oraz na Marszałkowskiej (PM2,5 - 492%) i na Ursynowie (PM2,5 - 428%).

Zaleca się unikanie lub ograniczenie do minimum czasu przebywania na powietrzu, zwłaszcza przez kobiety w ciąży, dzieci i osoby starsze oraz przez osoby z astmą, chorobami alergicznymi skóry, oczu i chorobami krążenia. Należy unikać dużych wysiłków fizycznych na otwartym powietrzu i zaniechać palenia papierosów. W przypadku pogorszenia stanu zdrowia należy skontaktować się z lekarzem – informuje Warszawski Alarm Smogowy.

Fot. Warszawski Alarm Smogowy

Znów duże stężenie smogu w Warszawie i okolicach! komentarze opinie

  • gość 2017-02-16 12:48:06

    Wbrew propagowanym opiniom, samochody mają znikomy wpływ na powstawanie smogu. Głównymi trucicielami są kotłownie i domowe piece, często także spalające nieodpowiednie paliwo. http://www.wyborkierowcow.pl/wiadomosci/smog-to-nie-wina-aut-raport/

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl