Członek założyciel Solidarności w Ursusie i na Mazowszu w 1980 roku. W latach 80-ych w opozycji solidarnościowej, członek władz zakładowych, regionalnych i krajowych NSZZ „SOLIDARNOŚĆ”, współorganizator akcji wyborczej Komitetów Obywatelskich „Solidarność” 1989 r. Kandydat na posła z listy NSZZ „Solidarność” w wyborach 1991 roku. W latach 1992-1996 Dyrektor Generalny ZPC „Ursus”, autor koncepcji i realizator głębokiej restrukturyzacji zakładów (restrukturyzacja majątkowa, oddłużenie i 2,5 krotny wzrost sprzedaży, w tym 40% eksportu). W następnych latach dyrektor i prezes kilku... czytaj więcejTu jesteś: wio.waw.pl » blogi » Janusz Ściskalski o mnie - BLOG - Warszawa na wio.waw.pl

O mnie

Członek założyciel Solidarności w Ursusie i na Mazowszu w 1980 roku. W latach 80-ych w opozycji solidarnościowej, członek władz zakładowych, regionalnych i krajowych NSZZ „SOLIDARNOŚĆ”, współorganizator akcji wyborczej Komitetów Obywatelskich „Solidarność” 1989 r. Kandydat na posła z listy NSZZ „Solidarność” w wyborach 1991 roku.
W latach 1992-1996 Dyrektor Generalny ZPC „Ursus”, autor koncepcji i realizator głębokiej restrukturyzacji zakładów (restrukturyzacja majątkowa, oddłużenie i 2,5 krotny wzrost sprzedaży, w tym 40% eksportu). W następnych latach dyrektor i prezes kilku przedsiębiorstw państwowych i spółek prawa handlowego. Obecnie doradca inwestycyjny – głównie w zakresie „zielonej” energetyki.
W 1997 zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Solidarność”, autor zmiany jakości edytorskiej pisma.
Od 2005 – członek władz stowarzyszenia Wspólnota Samorządowa Województwa Mazowieckiego; od 2009r. przewodniczący Oddziału Warszawskiego Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej. Szef Sztabu Wyborczego Krajowej, Mazowieckiej i Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej w kampanii 2010 roku.
Inicjator i współtwórca „Warszawskiego Porozumienia Wspólnota Samorządowa”.
Od 2010 roku jeden z liderów Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej.
Od 2012 roku wiceprezes Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej, Sekretarz Zarządu.

Copyright © CMC Media dla wio.waw.pl - Warszawa 2019