14°C bezchmurnie

Czy ścieżka rowerowa przy ul. Łukowskiej na Grochowie jest potrzebna?

Wzdłuż ulicy Łukowskiej na Grochowie ruszyły prace przy budowie nowej ścieżki rowerowej. Nowa ścieżka powstanie na odcinku od ulicy Rodziewiczówny do ulicy Zamienieckiej. Rozpoczęta budowa to efekt realizacji jednego z projektów, które wygrały w ramach Budżetu Partycypacyjnego na 2015 rok.

Nowe ścieżki rowerowe większość mieszkańców zawsze cieszą i wszyscy zgadzają się co do potrzeby ich powstawania. Wszak, lepiej by rowerzyści, a jest ich z roku na rok coraz więcej w Warszawie, jeździli ścieżkami dla nich właśnie przeznaczonymi. Zamiast przemieszczać się niebezpiecznymi ulicami, powodując zdenerwowanie kierowców samochodów. Czy też chodnikami, o ból głowy przyprawiając przechodniów.

Pytanie tylko czy akurat na tym odcinku, w tym miejscu, ścieżka rowerowa jest potrzebna?

Zaraz obok, wzdłuż ulicy Ostrobramskiej mamy przecież ścieżkę. Nie dość, że jest o wiele dłuższa i dogodniejsza lokalizacyjnie dla rowerzystów, to jeszcze niedługo zostanie przedłużona. Dojedziemy nią aż do Wisły. Do mostu Łazienkowskiego. Równolegle położona ścieżka, wzdłuż Łukowskiej, w tak bliskiej odległości, wydaje się być zbędna. O wiele lepsza była by ścieżka wzdłuż ulicy Zamienieckiej. Na odcinku od Ostrobramskiej do Grochowskiej. Mażąc dalej, ścieżka biegnąca aż na Olszynkę Grochowską.

Zdaję sobie sprawę z tego, że ścieżka ta wygrała w ramach budżetu partycypacyjnego Pragi Południe. Trzeba dodać nawet więcej, w obszarze Grochowa Południowego, zdobyła w głosowaniu w 2014 roku, najwięcej głosów – 497. Ale czy, mimo wszystko nie powinna zostać ponownie poddana pod dyskusję publiczną? Przypomnę, koszt budowy to 406.000 zł.

Wiem, że po publikacji tego tekstu zostanę poddany krytyce. Ale cóż. Wrzucam swój kamyczek do dyskusji.  


 


Czy ścieżka rowerowa przy ul. Łukowskiej na Grochowie jest potrzebna? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl