21°C bezchmurnie

Nowoczesne technologie w miejskiej toalecie. Testy ruszają w sobotę

NEWS, Nowoczesne technologie miejskiej toalecie Testy ruszają sobotę - zdjęcie, fotografia

Do połowy roku w całym mieście pojawi się 11 automatycznych toalet. W sumie (do końca 2019 roku) ma ich być niemal 50 w różnych miejscach, a już w sobotę ruszają testy prototypu znajdującego się między Agrykolą a al. T. Hopfera.

Przez miesiąc „potrzebujący” będą mogli bezpłatnie skorzystać z nowej toalety. Są w niej najnowsze rozwiązania technologiczne.

- Automatycznie otwierane i zamykane drzwi, samoistnie zmywana podłoga, każdorazowo myta i dezynfekowana muszla klozetowa, a także sensory, które samoczynnie uruchomią dozownik mydła, suszarkę, a także wodę w kranie umywalki. Dodatkowo we wnętrzu znalazł się szeroki i trwały przewijak dla niemowląt, a na zewnątrz kranik do mycia rąk – opisuje nowy „przybytek” stołeczny ratusz.

Nowoczesne technologie zastosowane w tym pawilonie powinny zapewnić też szybkie naprawianie usterek, jeśli do takowych dojdzie.

Kolejna ważna informacja – miejskie toalety, tak jak ta, której "inaugurację" zaplanowano na godz. 12, 8 kwietnia będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Bez problemu będą mogły z nich korzystać osoby na wózkach i niewidomi (dla nich wszystko będzie oznaczone w alfabecie Braille’a. Mało tego, będzie też możliwość uruchomienia instrukcji audio.

 

 

 

źródło: UM

 

 

Nowoczesne technologie w miejskiej toalecie. Testy ruszają w sobotę komentarze opinie

  • Ole.pl - niezalogowany 2018-04-11 10:18:52

    wow wow wow

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl