15°C bezchmurnie

„Wakacje z matematyką w informatyce” [WARSZTATY DLA DZIECI]

Kiedy: 2017-08-28 , godzina: 10:00 | Gdzie: UKSW

Edukacja, „Wakacje matematyką informatyce” [WARSZTATY DZIECI] - zdjęcie, fotografia

Jeszcze przez 3 dni można zgłaszać się do udziału w bezpłatnych warsztatach dla dzieci „Wakacje z matematyką w informatyce”. Jest to już IV edycja projektu organizowanego we współpracy z UKSW.

Najbardziej przyszłościowymi zawodami, jak wynika z raportu „Aktywni + Przyszłość Rynku Pracy”, są specjaliści Big Data, IT oraz robotyki i sztucznej inteligencji, czyli wszystko co związane z informatyką i matematyką. W obecnym świecie trudno się bez nich obyć. Dlatego Fundacja Wyszyńskiego zainicjowała projekt, dzięki któremu dzieci poznają bliżej te dziedziny.

Zajęcia zostaną poprowadzone z użyciem innowacyjnych metod. Wśród pomocy dydaktycznych wykorzystane będą m.in. komputerowa gra logiczna „Lightbot”, gra planszowa „Superfarmer” i model obliczeniowy zwany „maszyną RAM”. 

Dzięki warsztatom dzieci poznają różne systemy liczbowe i nauczą się nimi posługiwać, poznają kilka ważnych historycznie algorytmów i opanują sposób ich zapisu, zaznajomią się w praktyce z pojęciami takimi jak: kodowanie, szyfrowanie i kompresja, zrozumieją istotę programowania i dowiedzą się, jak funkcjonuje procesor komputerowy. 

Wszyscy uczestnicy kursu otrzymają dyplomy i upominki, zaś dla tych, którzy w procesie ewaluacji projektu osiągną najlepsze wyniki, przewidujemy ciekawe nagrody.

Warsztaty będą odbywać się w dniach 28-31 sierpnia, od godziny 10:00 do 13:30 w Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych UKSW przy ul. Wóycickiego 1/3.

Zgłoszenia przyjmowane są on-line: http://bit.ly/2tXuOYw i telefonicznie: +48 570 228 995.

Warsztaty są skierowane do uczniów szkoły podstawowej, którzy od września rozpoczną naukę w klasie V, VI lub VII.

 

 

 

 

 

Źródło, Fot.: FB Fundacja Wyszyńskiego 

 


„Wakacje z matematyką w informatyce” [WARSZTATY DLA DZIECI] komentarze opinie

  • Maja Wachel 2018-03-07 11:28:59

    Do nauki matematyki polecam darmową stronę edukacyjną. Znajduje się tam program do nauki tabliczki mnożenia czy obliczeń procentowych. Dzięki tej stronce moje dzieci szybko nauczyły się nawet trudniejszych obliczeń, a ja miałam więcej czasu dla siebie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl