17°C pochmurno z przejaśnieniami

Wspólny Bilet na trasie Warszawa Wileńska – Zagościniec

Koleje Mazowieckie, Wspólny Bilet trasie Warszawa Wileńska Zagościniec - zdjęcie, fotografia

Batalia trwała długo, ale na koniec zwyciężył zdrowy rozsądek: na trasie do Wołomina i okolic w pociągach Kolei Mazowieckich ponownie będzie można korzystać z biletów ZTM. Dzisiaj, czyli 27 listopada br., została podpisania odpowiednia umowa, która wkracza w życie od 1 grudnia. Ufff!

Często jeżdżę na tej trasie, potem przesiadam się w miejskie środki lokomocji i… do tej pory miałem kłopot. Teraz – jak podaje dyrekcja ZTM i starosta wołomiński – „ w pociągach KM na linii wołomińskiej, tak jak na pozostałych liniach kolejowych objętych Wspólnym Biletem, honorowane będą bilety ZTM od dobowego „wzwyż”, czyli: dobowe, weekendowe, weekendowe grupowe, 30-dniowe, 90-dniowe, bilety dla dzieci z rodzin posiadających troje dzieci, bilety seniora. Honorowane będą również uprawnienia do przejazdów ulgowych i bezpłatnych obowiązujące w środkach komunikacji miejskiej organizowanej przez ZTM. (…) Na linii między Dworcem Wileńskim a Zagościńcem przystankiem granicznym między pierwszą a drugą strefą biletową będzie Warszawa Zacisze-Wilno”.

ZTM podaje też zasady rozliczeń biletów, ale to już mniej obchodzi zwykłego pasażera, który przyjmuje, że urzędnicy się dogadali dla jego dobra i żadna ze stron porozumienia na tym nie straci. I dlatego rzeknę tu po raz kolejny (co robiłem już przy innych okazjach): obywatela guzik powinny obchodzić rozliczenia, procedury, parytety etc. Obywatel ma prawo wymagać od każdej władzy i jej urzędników spełniania jego RACJONALNYCH, a więc SŁUSZNYCH żądań w sposób, który nie naraża na szwank interesu społecznego. Powrót do Wspólnego Biletu jest tego najlepszym dowodem. Amen.

Wspólny Bilet na trasie Warszawa Wileńska – Zagościniec komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl

Koleje Mazowieckie, - więcej informacji