9°C słabe opady deszczu

Czy Guział poprze Wojciechowicza?

Wybory samorządowe 2018, Guział poprze Wojciechowicza - zdjęcie, fotografia

Wszystko wskazuje na to, że w nadchodzący weekend Piotr Guział zrezygnuje z kandydowania na prezydenta Warszawy.

Przypomnijmy tylko że cztery lata temu Guział był kandydatem Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej i uzyskał trzeci wynik na prezydenta a WWS przekroczył próg i wprowadził po latach pierwszego przedstawiciela samorządowców do rady miasta.

Przyczyną takiej decyzji są, jak mówią jego bliscy współpracownicy, dwa powody. Pierwszym jest fakt, że na jego macierzystym Ursynowie rozpadowi uległa koalicja lokalnych komitetów, czy jak inni twierdzą została osłabiona przez nie możność jakiejkolwiek współpracy z obecnym zastępcą burmistrz Antonim Pomianowskim, który stał się przybudówką lokalnej PO. Otóż komitet Nasz Ursynów potrzebuje przy takim obrocie sprawy głosów swojego lidera do walki o dzielnicę.
- Jak znam Piotra nie zostawi Ursynowa na rzecz mizernego wyniku na prezydenta jaki może osiągnąć. - mówi nam Grzegorz Wysocki dawny sojusznik Guziała z czasów WWS.

Rozdrobnienie głosów samorządowców to drugi powód rezygnacji Guziała. Liczył, że skupi jak cztery lata temu wszystkie liczące się komitety i osiągnie zbliżony wynik ( 8,8% i trzecie miejsce). Przeliczył się. Inicjatywa Bezpartyjnych, która zapowiadała się bardzo poważnie, po poparciu na prezydenta pana Sławomira Antonika i odejściu jej lidera Grzegorza Wysockiego, stała się groteskowa. Wygląda na to, że taktyka jaką przyjął Wysocki wycofania się do dzielnicy i poparcia najmocniejszego niezależnego kandydata jakim jest Jacek Wojciechowicz przekonała również Guziała.
Na dziś ludzie z Ursynowa twierdza że zarejestrują listy do dzielnicy na których jest Piotr Guział co oznacza, że już praktycznie zrezygnował ze startu na prezydenta. Czy poprze Wojciechowicza? Najprawdopodobniej tak.
- Mamy taki zamiar i pewnie to ogłosimy w poniedziałek, że naszym kandydatem, którego popieramy jest Jecek Wojciechowicz – mówi jeden z liderów Naszego Ursynowa.
Piotr Guział tajemniczo milczy i nie dementuje, ale i nie potwierdza. Pan Jacek Wojciechowicz podobnie - jednak dodaje, że wsparcie takich komitetów jak Ochocka Wspólnota Samorządowa i Nasz Ursynów to liczące się w kampanii wydarzenia.
- Panowie Grzegorz Wysocki czy Piotr Guział to znani od lat samorządowcy, którzy nie raz udowodnili, że maja poparcie w swoich dzielnicach – mówi Wojciechowicz.

 


Czy Guział poprze Wojciechowicza? komentarze opinie

 • gość 2018-09-14 17:59:32

  A takie ładne plakaty, a taka ładna kampania i co...

 • warszawiak - niezalogowany 2018-09-14 18:00:48

  To kto teraz jest dobrym gospodarzem?

 • gość 2018-09-14 18:03:26

  Co się stanie z Warszawą, jak Piotr Guział nie będzie prezydentem? 0_0

 • Gość - niezalogowany 2018-09-14 19:11:16

  Oj Grzesiek ma parcie na Wojciechowicza. Zmiana klimatu w tym wykonaniu to nic innego jak koniunkturalizm.

 • grosik - niezalogowany 2018-09-14 19:45:16

  Bezpartyjni Samorządowcy to jedyna szansa dla Warszawy! Sławomir Antonik jest tego gwarantem.

 • Gość - niezalogowany 2018-09-14 20:46:46

  Lepszej kamaryli by nawet Janek Śpiewak nie wymyślił :)

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl