10°C pochmurno z przejaśnieniami

Jazz in Nowy Świat Muzyki

Kiedy: 2017-10-04 , godzina: 20:30 | Gdzie: Nowy Świat Muzyki

Nowy Świat Muzyki rozpoczyna cykl koncertów jazzowych. Już od 4 października w każdą środę zapraszamy wszystkich miłośników jazzu i nie tylko na koncerty muzyki jazzowej. To niezwykła okazja by spędzić jesienne chłodne popołudnia z muzyką na żywo i nabrać energii na resztę tygodnia. 

 

Jako pierwsi w cyklu koncertów jazzowych wystąpią Basia Błaszczyk Quartet. To grupa młodych muzyków, artystów, przyjaciół i studentów Wydziału Jazzu na Akademii Muzycznej w Katowicach.

Zespół wykonuje kompozycje liderki Barbary Błaszczyk.

Jej muzyka wyraża prawdę o niej samej, bogactwo uczuć, prostotę połączoną z rozkwitem bujnej wyobraźni. Traktując wokal instrumentalnie, bawi się jego barwą. Kreuje wdzięczne melodie, splatając je z autorskimi tekstami, inspirowanymi poezją. W swoich kompozycjach, wykorzystując ciepłe brzmienie instrumentów akustycznych szuka przestrzeni, wolności, szczerości, oddechu, intymności i odrobiny ciszy. 

 

Zagrają:

Barbara Błaszczyk - wokal

Przemysław Pankiewicz - fortepian

Mateusz Szewczyk - kontrabas

Damian Szajkowski - perkusja

 

Serdecznie zapraszamy na koncert grupy Basia Błaszczyk Quartet 4 października o godzinie 20:30. Bilety są w cenie 20 zł. Można je zakupić na miejscu w kawiarni lub na stronie eventim.pl, ebiet.pl oraz ewejsciowki.pl.

 

Widzimy się w Nowym Świecie Muzyki. Nie może Was zabraknąć!

 

Jazz in Nowy Świat Muzyki komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl