7°C słabe opady deszczu

Miałeś Pawle złoty róg....

30 sierpnia w Warszawie odbył się kolejny Marsz po JOW-y zorganizowany przez Ruch na Rzecz Jedno-mandatowych okręgów wyborczych.

Tysiąc osób z całej Polski , my wszyscy zaprawieni w bojach WoJOWnicy, nasze rodziny i znajomi, od lat wierni głoszonej idei, która może i powinna zmienić Polskę na lepsze.

Wspaniała pogoda, w blasku słońca przemaszerowaliśmy z pod Placu Zamkowego do Sejmu na Wiejską.

Król Zygmunt III Waza nie pierwszy raz był świadkiem naszego Marszu. W tym roku gościł na Marszu Paweł Kukiz – człowiek który miał niepowtarzalną szansę na dokonanie istotnej zmiany – ale zmarnował tę szansę , na własne życzenie i moim zdaniem bezpowrotnie.

Spodziewaliśmy się ,że w tak szczególnej chwili, na kilka dni przed Referendum do Warszawy ściągnie wiele tysięcy Obywatele z całej Polski, że wszyscy razem poniesiemy nasze przesłanie do naszych domów, zakładów pracy, środowisk, że będziemy się cieszyć tym świętem wolności i demokracji jakim zawsze jest Referendum, zwłaszcza w tak kluczowych sprawach jak kształt ordynacji wyborczej.

Przybył jedynie tysiąc najwierniejszych... Referendum przeminie i wybory też się na jesieni odbędą. Pamiętajmy , aby aktywnie uczestniczyć w demokracji, która nigdy nie jest dana raz na zawsze.

Marsz po JOW-y przesłanie Marszu, ludzie, którzy wzięli w nim udział, to nie jest sezonowy SHOW, to jest poważne przesłanie , apel, wręcz krzyk o kluczową zmianę jakości polskiej polityki o ordynację większościową w Jedno-mandatowych Okręgach Wyborczych. Nikomu nie pozwolimy rozmieniać tej ponadczasowej wartości na drobne...

Dziękuję niestrudzonym: prof. Andrzejowi Czachorowi oraz Remigiuszowi Zarzyckiemu i wszystkim bez których ten Marsz by się nie odbył.

My wszyscy i każdy z nas z osobna jest dzisiaj zarówno spadkobiercą jak i wykonawcą testamentu prof. Jerzego Przystawy, który nauczył nas praktycznej miłości do Polski.

Nikt za nas tego nie zrobi... nikt.

Pozdrawiam
Wojciech Papis
Mazowiecka Wspólnota Samorządowa www.mws.org.pl
Ruch na Rzecz JOW www,jow.pl
 


Miałeś Pawle złoty róg.... komentarze opinie

  • gość 2015-09-03 14:36:37

    Kukiz już się skończył. Jak do wyborów dojedzie z 5% poparciem to i tak będzie dla niego sukces. Co do JOW... Kukiz wyśmienicie nagłośnił temat, zmusił rządzących bo w końcu podjęli temat, ale.... w ostatnich tygodniach wszystko zaprzepaścił :/ A wrzutka tekstu, bodajże z wczorajszego SuperExpresu, apelująca do udziału w referendum przez Kukiza to zdecydowanie za mało. Słaba kampania Kukiza promująca JOW, referendum. Wolał zająć się układaniem list z Bosakiem, Lirojem czy jak im tam :/

  • gość 2015-12-15 10:51:43

    Panie Wojciechu, Weż Pan wreszcie poważnie życie za bary - jak na chłopa przystało! Nie kolejne wpisy tylko chciałoby się napisać dobro Pana najbliższej rodziny - 4 letni maluch potrzebuje ojca a nie mitomana, tym bardziej, że dzieci rosną jak Pan wie....i co kiedyś Pan odpowie Tatusiowi "Odwaliło". Póki co ma Pan niezłe problemy z NIBY już dorosłym 22 letnim synem. Nie dolewaj "oliwy" do ognia w tym drugim przypadku, bo wiem że Pana 2 syn to prawdziwy dzieciak, który powinien mieć dobre wzorce, - oby nie był taki jak Pana 1 syn!!

  • gość 2016-01-31 21:41:48

    Oj coś Pan Wojciech P. nie wygląda na poważnego człowieka, skoro tak o nim piszą.Jeśli to prawda to tylko szczerze współczuć Mamusi i Tatusiowi tak udanego egzemplarza synalka ,a pozostałym bliskim i głównie jego dzieciom więcej , znacznie więcej współczuć z powodu takiej osoby!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl