Rondo Wiatraczna ZNIKNIE z mapy Pragi-Południe na zawsze? Trudno sobie to wyobrazić, ale to bardzo realna opcja. Za to powstanie metro.
Z samego rana przypominaliśmy o tym, jak ma wyglądać realizowanie inwestycji "tramwaj na Gocław". Przypominaliśmy również o sporze dot. parafialnej działki przy Placu Szembeka, która - być może - została obroniona przez wiernych. Wcześniej podkreślaliśmy nowe zmiany i ciąg dalszy prac w Al. Jerozolimskich!
Trzecią linię metra w Warszawie zapowiedziano na lata 2028-2031. W związku z tym Miasto Stołeczne Warszawa przewiduje prawdziwie rewolucyjne zmiany, z których jednak nie wszyscy będą zadowoleni. Jak przypominał portal "Murator Plus", ulice zmienią przebieg, pętla tramwajowa zostanie przesunięta, a pod ziemią skrzyżują się tunel obwodnicy Pragi i tunele 3. linii metra. Oznacza to również...
Likwidację ronda, które istnieje w danym miejscu od czasów PRL-u. Chodzi oczywiście o Rondo Wiatraczna. Urząd Miasta jeszcze w 2023 roku podawał takie informacje:
Budowa stacji metra na rondzie Wiatraczna to okazja do wprowadzenia zmian oraz do bardziej efektywnego wykorzystania przestrzeni w tym miejscu. Po wybudowaniu stacji metra miejsce to nie będzie już funkcjonowało jako rondo. Układ drogowy zostanie uproszczony, dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo. Przystanki komunikacji miejskiej skupione w centralnej części węzła przesiadkowego umożliwią łatwe i szybkie przesiadki.
Reklama
Szczegółowy projekt nadal jest opracowywany, ale główne i najważniejsze założenia docelowe już znamy. Rondo ma zostać zastąpione... zwyczajnym skrzyżowaniem. Fragment al. Stanów Zjednoczonych ma zostać usunięty, aleja skrzyżuje się wtedy z al. Grochowską.
Fot. Metro Warszawskie/UM Warszawa/Materiały Prasowe
Zobacz także:
Zobacz także:
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze