6°C bezchmurnie

W końcu rusza przebudowa DK 61 w Legionowie. Za trzy lata z Warszawy na Mazury pojedziemy bez korków

NEWS, końcu rusza przebudowa Legionowie Warszawy Mazury pojedziemy korków - zdjęcie, fotografia

Na tę wiadomość czekali nie tylko mieszkańcy Legionowa, ale też (a może przede wszystkim) Warszawy. Ul. Zegrzyńska w końcu doczeka się modernizacji, a tym samym zniknie uciązliwie przewężenie na wiadukcie, które od lat przyczynia się do gigantycznych korków. Wiedzą o tym wszyscy ci, którzy jeżdżą nad Zegrze, na działki nad Narwią czy na Mazury. Niezorientowanym przypominamy, że krótki, bo niespełna 2 kilometrowy fragment DK61 pozostał bez modernizacji pomimo budowy obwodnicy Jabłonny. Na ten fragment zabrakło pieniędzy. Od lat mówiło się o potrzebie poszerzenia wąskiego gardła na wiadukcie. W końcu są dobre i konkretne wieści: jutro podpisanie umowy na modernizację!

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Warszawie podpisze umowę dotyczącą budowy kolejnego odcinka DK61. Wykonawcą zostanie Konsorcjum: STRABAG Sp. z o. o., STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o. o.

„Kontynuacja projektowania i budowa wiaduktu w Legionowie na drodze nr 61 odc. III od wiaduktu do rejonu skrzyżowania z ul. Wolską” - tak brzmi nazwa zadania, na które legionowianie czekają z niecierpliwością. Przedłużające się procedury sprawiły, że GDDKiA podpisze umow dopiero na przełomie lipca i sierpnia tego roku. Jak potwierdziła jednak rzecznik Małgorzata Tarnowska, umowa z Konsorcjum: STRABAG Sp. z o. o., STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o. o. zostanie podpisana we wtorek 25 lipca.

W pierwszym etapie przetargu ograniczonego, dwustopniowego zgłosiło się 13 firm. W drugim pozostało 4 wykonawców. Ostatecznie wygrało konsorcjum. Firmy te zaoferowały najniższą cenę tj. 41,7 mln. Termin realizacji przebudowy to 31 miesięcy. Inwestor zastrzega, że w trakcie robót budowlanych nie wlicza się okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca. Okres gwarancji jakości na wykonane prace to 10 lat. Na długości ok. 1,8 km powstaną dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, ciąg pieszo-rowerowy, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

 

 

 

źródło: legionowo.pl


Miejsce zdarzenia mapa Warszawa


W końcu rusza przebudowa DK 61 w Legionowie. Za trzy lata z Warszawy na Mazury pojedziemy bez korków komentarze opinie

  • gość 2018-05-07 14:04:03

    Lepiej późno niż wcale. Nie tylko drogi rozbudowują się jednak w coraz szybszym tempie. Podobna zasada tyczy się błyskawicznie rozwijającej się sieci internetowej, która bije kolejne rekordy zasięgów i rozmiarów. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie agencje interaktywne pokroju http://new-site.pl/ które moim zdaniem odgrywają rolę odpowiedników inżynierów świata wirtualnego.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl