10°C bezchmurnie

Prezydent Warszawy chce delegalizacji ONR

NEWS, Prezydent Warszawy delegalizacji - zdjęcie, fotografia

Obóz radykalno-narodowościowy od lat organizuje Marsz Niepodległości. Ich zgromadzenie zostało uznane jako cykliczne, więc tym samym ma pierwszeństwo przed innymi zgromadzeniami. Sprzeciwia się temu stołeczny ratusz, który już ponownie apeluje do ministra Zbigniewa Ziobro o delegalizację tej organizacji twierdząc, że nawołuje ona do nienawiści na tle rasowym, etnicznym, rasowym i wyznaniowym.

Prezdydent Hanna Gronkiewicz-Wlatz już w maju wystąpiła z wnioskiem o delegalizację ONR. Do tej pory jednak jej wniosek pozostał bez echa. W przeddzień tegorocznego marszu, do ministra poszło kolejne pismo, w którym m.in. czytamy:

Propagowane przez ONR treści od tamtego momentu nie tylko nie zmieniły swojego negatywnego przekazu, ale też nie zmniejszyły swojej skali. Odpowiedzialność za to spoczywa na nas i to nas oceni historia. Jeszcze raz apeluję o podjęcie kroków, które ukrócą znoszenie haseł „Polska dla Polaków”, bo jesteśmy centrum Europy Środkowej i każdy w naszym kraju ma prawo czuć się godnie, a przede wszystkim bezpiecznie”.

 

 

 

 

źródło: UM


Prezydent Warszawy chce delegalizacji ONR komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl